Spor

Kuyumcullu galibiyetle tanıştı (6-2)

Kuyumcullu galibiyetle tanıştı (6-2)

2.Amatör Küme’nin deneyimli takımı Kuyumculluspor, ligin yeni ekiplerinden Karapınarspor’a acımadı. Karasu Şehir Stadı’nda oynanan müsabakayı ev sahibi ekip farklı kazandı.

 

Kırmızı-siyahlar

Renktaş iki takımın mücadelesi Karasu Şehir Stadı’nda sergilendi. Pazar günü oynanan maçın ev sahibi Kuyumculluspor’du. Maça iki ekip de temkinli başladı. Karşılaşmanın hemen başında Kuyumculluspor pozisyon bulmaya başladı. Maçın 7. dakikasında Yusuf takımını 1-0 öne geçirdi. Karapınarspor bu golün şokunu henüz atlatamadan, santradaki anlaşmazlık sonucu ev sahibi ekip yeniden pozisyona girdi. Defansın şaşkınlığını affetmeyen Halil 8. dakikada skoru 2-0’a getirdi. Karşılaşmanın 37. dakikasında deneyimli oyuncu Erhan skoru 3-0’a taşıdı. Bu golden 2 dakika sonra kazanılan penaltıyı gole çeviren Karapınarspor’dan Murat skoru 3-1’e getirdi ve müsabakanın ilk yarısı bu skorla sona erdi.

İkinci yarı aynı şekilde

Karşılaşmanın her iki yarısında da dört gol meydana geldi. Maçın ilk yarısında atılan dört golün ardından ikinci yarının 15., maçın 60. dakikasında Yusuf Kuyumculluspor’u 4-1 öne geçiren golü attı. Bu golün dört dakika sonrasında yine ev sahibi ekipten Halil skoru 5-1’e getirdi. Halil’in golünün ardından Karapınarspor’dan Ceyhun 68. dakikada skoru 5-2’ye taşıdı. Maçtaki son gol ise Halil’den geldi. 70. dakikada Kuyumculluspor adına atılan golle maç 6-2’lik skora gelmiş oldu. Maçın 77. dakikasında Karapınarspor’dan Ahmet Likos, kendisine gösterilen sarı kartı alkışladığı için kırmızı kart gördü ve cezalı duruma düştü. Kalan dakikalarda başka gol olmadı ve Kuyumculluspor ilk galibiyetini elde ederken, Karapınar’ın puan hasreti devam etti.

Kuyumculluspor 3 puanı 6 golle aldı
Karapınar puana hasret kaldı
Taraftar takımlarını yalnız bırakmadı