Siyaset

Kurtuluş değil

 

Pazartesi günü basın açıklamasını gerçekleştiren MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, bu akşam (Pazartesi) Sakarya’nın akıbetini belirleyecek yeni haritanın açıklanacağını belirtti. Kara, “Sakarya olumlu yönde renk değiştirse bile herkes bilmelidir ki bu tam manası ile bir kurtuluş değildir” dedi.  

 

KRİTİK AÇIKLAMA

Pazartesi günü haftalık olağan basın açıklamasını gerçekleştiren MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, geçtiğimiz haftadan itibaren cumartesi günü uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının ortadan kaldırıldığını belirtti. Kara, “Bu akşam yapılacak olan açıklamada umudumuz odur ki Sakarya olumlu yönde renk değiştirecek ve vaka sayıları ticari işletmelerin ve okulların açılacağı seviyeye gelecektir” ifadelerini kullandı.

BİZİM ELİMİZDE

Başkan Münir Ali Kara, “Ancak bu durum da tam manası ile bir kurtuluş değildir. Şartların daha iyiye gitmesi ve sosyal hayatın devam edebilmesi, çocuklarımızın daha iyi eğitim alması ve esnafımızın evine ekmek götürebilmesi bizim kurallara daha fazla uymamızla mümkün olabilecektir. Her birimizin bu bilinçte olması ve buna göre hareket etmesi mühimdir” şeklinde konuştu.

RİAYET EDİLMELİ

Koronavirüs salgını ile mücadelede yeni normal koşullar işlemeye başlamıştır” diyen Başkan Kara, “İlçemiz Karasu’da kurallara uyma seviyesi yükselmiş bununla ters orantılı olarak pozitif vaka sayısında da ciddi bir düşüş yaşanmıştır. Özellikle ömrünün tamamını Karasu’da geçiren vatandaşlarımız kurallara azami seviyede uymaktadır. Bunun yanı sıra dışarıdan hafta sonları ilçemize ziyarete gelen vatandaşlar da kurallara riayet etmeye başlamıştır” dedi.

CAN SIKICI

Başkan Kara, “Geride kalan hafta da Karasu Pazaryeri’nde uygulanan ve bu hafta ara verilen HES kodu kontrolü sırasında vatandaşlar ile zabıta ekipleri arasında ortaya çıkan gerilim can sıkıcıdır. Gerekli bir durum varsa şikayetçi olmak ya da ceza kesmek mümkünken vatandaşa bağırmak devlet nezaketine uygun düşmemiştir. Bu durumun yetkililer tarafından en iyi şekilde değerlendirileceği ve bundan sonra bu şekilde olayların meydana gelmemesi için gerekli tedbirlerin alınacağını ümit ediyoruz” diye konuştu.

KONGREYE KATILACAK

18 Mart’ta MHP’nin 13. Olağan Kurultayı’nın yapılacağını söyleyerek açıklamasına devam eden Başkan Kara, “Bilge Lider Devlet Bahçeli öncülüğünde ülke bekasını önceleyen MHP bu kongre sürecini pandemi koşulları altında gerçekleştirecektir. Bundan ötürü kongreye sadece üst kurul delegeleri ve ilçe başkanları katılacaktır. Katılımcılar PCR testlerini yaptırdıktan sonra Ankara Arena’da düzenlenecek olan kongreye katılabileceklerdir” dedi.

ZORLU SÜREÇ

Başkan Münir Ali Kara açıklamasında, “Ülkemizin içinde bulunduğu zorlu süreçte Hakk’ın yolun milletin yanında olarak ‘İstiklal için birlik, istikbal için dirlik, Kazanan Türkiye Olacak’ sloganı ile 18 Mart’ta gerçekleştireceğimiz 13. Olağan Genel Kurulumuzun tüm Türk-İslam Alemi’ne hayırlar getirmesini temenni ederiz” sözlerini kullandı. Başkan Kara, açıklamasına 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin yıldönümüyle devam etti.

  1. YILDÖNÜMÜ

Bu hafta bir kahramanlık destanının yazıldığı 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin yıldönümünü kapsıyor” diyen Kara, “ Dur yolcu, bilmeden gelip bastığın, bu toprak, bir devrin battığı yerdir. Eğil de kulak ver, bu sessiz yığın, Bir vatan kalbinin attığı yerdir!’ dizelerinin gayet net anlattığı Çanakkale Zaferi’nin 106. yıldönümünü ve Şehitleri Anma Günü’nü şimdiden tebrik ediyor, tüm şehitlerimizin manevi huzurunda saygı ile eğiliyoruz” dedi.