Karasu

Kur’an Kursu’nda buluştu

Kur’an Kursu’nda buluştu

Karasu İlçe Müftüsü Mehmet Çelebi, Karasulu Hayırsever İş Adamları ile Merkez Hafızlık Erkek Kur’an Kursu’nda buluştu. Toplantıda Çelebi, Kur’an kursu inşaatının son durumu hakkında bilgilendirme yaptı.

Bilgilendirme yaptı

Karasu İlçe Müftüsü Mehmet Çelebi, Karasulu Hayırsever İş Adamları ile Merkez Hafızlık Erkek Kur’an Kursu’nda buluştu. Toplantı Kur’an ı Kerim tilaveti ile başladı. Tilavetten sonra İlçe Müftüsü Mehmet Çelebi, iş adamlarına katılımlarından dolayı teşekkür etti. İş adamlarımıza Karasu Müftülüğünün Eğitim, Cami ve İnşaat hizmetlerinden bahseden Müftü Çelebi, özellikle yüz yataklı Kur’an Kursu inşaatının son durumu hakkında bilgilendirme yaptı. İnşaatın en kısa zamanda bitirilerek hizmete girmesi ve Karasu halkının özleminin gerçekleşmesi gerektiğini ifade etti.

Memnun kaldı

Açıklamada bulunan Karasu İlçe Müftüsü Mehmet Çelebi, “Yüce Rabbimizin Kur’an-ı Kerim’de buyurduğu gibi, iyilik ve takvada yarışın emri ve Peygamber Efendimizin sizin en hayırlılarınız, Kur’an’ı Kerim-i öğrenen ve öğretenlerinizdir” dedi. Program sonunda iş adamlarımız toplantıdan çok memnun kaldıklarını Karasu Müftülüğünün din hizmetleri noktasında çok güzel çalışmalar ortaya koyduğunu müşahede ettiklerini ve müftülüğün bu güzel hizmetlerine, özellikle inşaatı devam eden 5 katlı Kur’an kursu binasının bir an evvel bitirilmesi noktasında katkıda bulunmak üzere hazır olduklarını ifade ettiler.