Karasu

Kur’an Kursu eğitimleri devam ediyor

Kur’an Kursu eğitimleri devam ediyor

Karasu Müftüsü Mehmet Çelebi, Hafızlık Kur’an Kursları, 4-6 yaş grubu Kur’an Kursları programı ve ihtiyaç odaklı Kur’an Kursları hakkında bilgi verdi. Ayrıca potansiyeli olan bütün köylerde de bir Kur’an Kursu açmak istediğini belirtti.

Hafızlık eğitimler sürüyor

Karasu Müftüsü Mehmet Çelebi Kur’an Kursları hakkında bilgilendirmede bulundu. Hafızlık Kur’an Kursu hakkında bilgi veren Müftü Çelebi, “Merkez Erkek Kur’an Kursumuzda 64 öğrencimiz mevcut olup hafızlık eğitimlerini sürdürüyor. Kur’an Kursumuz 70 yatak kapasiteli olup kayıtlarımız devam ediyor. Merkez Yatılı Kız Kur’an Kursumuzda ise 25 öğrencimiz mevcut olup hafızlık eğitimlerini sürdürüyor. Kız Kur’an Kursumuzun kayıtları ise devam ediyor” ifadelerini kullandı.

Okul hayatından mahrum kalmıyor

Konuşmasına devam eden Müftü Mehmet Çelebi, “Ortaokula giden öğrencimiz yatılı Kur’an Kursumuzda eğitim almaya başladığında okul hayatından mahrum kalmıyor. Hafızlık eğitimine başladığında okula giden öğrencimiz ilk senesini alışma süreci olarak geçiriyor. Daha sonra dönemi tamamlandığında biz bize verilen yetki ile MEB üzerinden okul kaydını donduruyoruz ve o süreç içerisinde Kur’an eğitimi almaya başlıyor. Ayrıca MEB Kur’an eğitimi alan öğrencilere dönem sonu geldiğinde sınavlara girebilme hakkı tanıyor” dedi.

Kadınlar için kurs kayıtları başladı

4-6 yaş Kur’an Kursu eğitimleri hakkında bilgi veren Karasu Müftüsü Mehmet Çelebi, “2023-2024 Eğitim öğretim döneminde 4-6 yaş gurubu Kur’an Kurslarımız ilçemiz merkez ve mahallelerinde 8 ayrı Kur’an kursumuzda 11 Eylül tarihinde yeni eğitim öğretime başlayacak. 01.01.2017- 31.12.2019 tarihleri arasında doğanların kaydı devam ediyor” dedi. Ayrıca Kadınlar için Kur’an Kursu kayıtlarının devam ettiğini belirten Çelebi, “18 Eylül’de kadılara yönelik ihtiyaç odaklı Kur’an Kursları da başlayacak” şeklinde konuştu.