Karasu

Kum Maratonu’nda kıyasıya mücadele

Kum Maratonu’nda kıyasıya mücadele

Karasu Belediyesi ile Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından Karasu Yaz Spor Etkinlikleri kapsamında düzenlenen Karasu Kum Maratonu, Küçükboğaz ile Sahilpark arasında 28 kişinin katılımıyla gerçekleşti. Çeşitli yaş gruplarından katılım sağlayan sporcular gerçekleşen etkinlikte kıyasıya mücadele etti.

Varış noktasına alkışlarla ulaştılar

Karasu Yaz Spor Etkinlikleri kapsamında Karasu Belediyesi ile Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından düzenlenen Karasu Kum Maratonu, Küçükboğaz ile Sahilpark arasında 28 kişinin katılımıyla Cumartesi günü gerçekleşti. Yıldız kızlar, yıldız erkekler, gençler, yetişkinler ve veteranlar kategorilerinde katılım sağlayan sporcular gerçekleşen etkinlikte kıyasıya mücadele ederek varış noktasına tatilcilerin alkışları arasında ulaştı. Etkinliğin sonunda yarışmacılara ödülleri takdim edildi.

Bu yılda tamamlandı

Gerçekleşen Kum Maratonu etkinlikleri kapsamında değişik kategorilerde dereceye girenlere madalya ve ödülleri Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, Karasu Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Karakaş, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Kemal Ataç ve diğer ilçe protokol üyelerince verildi. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Karasu Gençlik ve Spor Müdürü Kemal Ataç, “Karasumuzu tanıtmak ve uzun kum sahilimizi fırsata çevirmek açısından düzenlediğimiz kum maratonunu bu yılda tamamladık” şeklinde konuştu.

Katılımcılara madalya verildi

Konuşmasına devam eden Ataç, “Geçen yıllara göre çok yoğun olan sahil bandındaki koşularımıza katılanlara teşekkür eder, dereceye girenleri tebrik ederim” dedi. Belediye Başkanı İshak Sarı ise katılım sağlayan tüm yarışmacıları tebrik etti. Dereceye giremeyen yarışmacılara ise hatıra amaçlı madalya verildi. Karasu Yaz Spor Etkinlikleri kapsamında düzenlenen Karasu Kum Maratonu’nda Yıldız Kızlar kategorisinde Aydan Demiröz birinci olarak, Sibel Şare ikinci olarak, özge Arslanoğlu ise üçüncü olarak yarışmayı tamamladı.

Kazananla belli oldu

Karasu Yaz Spor Etkinlikleri kapsamında düzenlenen Karasu Kum Maratonu’nda Yıldız Erkekler kategorisinde Yağız Emir Güney birinci olarak, Hüseyin Esit ikinci olarak, Mehmet Sadık Özkahraman üçüncü olarak yarışmayı tamamladı. Gençler kategorisinde Diren Sağlam birinci olarak, Mehmet Uslu ikinci olarak, Azad yüce üçüncü olarak yarışmayı tamamladı. Yetişkinler kategorisinde Serkan Boğahan birinci, İsa Yardımcı ikinci, Necati Aktaş üçüncü olarak yarışmayı tamamladı. Veteranlar kategorisinde ise Ali Turhan birinci, Yahya Celep ikinci, Adem Asit üçüncü olarak yarışmayı tamamladı.

 

Veteranlar kategorisinde ise Ali Turhan birinci, Yahya Celep ikinci, Adem Asit üçüncü olarak yarışmayı tamamladı.
Karasu Kum Maratonu, 28 kişinin katılımıyla gerçekleşti.
Sporcular gerçekleşen etkinlikte kıyasıya mücadele etti.
Yıldız Kızlar kategorisinde Aydan Demiröz birinci olarak, Sibel Şare ikinci olarak, özge Arslanoğlu ise üçüncü olarak yarışmayı tamamladı.
Yıldız Erkekler kategorisinde Yağız Emir Güney birinci olarak, Hüseyin Esit ikinci olarak, Mehmet Sadık Özkahraman üçüncü olarak yarışmayı tamamladı.
Gençler kategorisinde Diren Sağlam birinci olarak, Mehmet Uslu ikinci olarak, Azad yüce üçüncü olarak yarışmayı tamamladı.
Yetişkinler kategorisinde Serkan Boğahan birinci, İsa Yardımcı ikinci, Necati Aktaş üçüncü olarak yarışmayı tamamladı.