Karasu

Kara’dan yerel seçim açıklaması

Kara’dan yerel seçim açıklaması

Milliyetçi Hareket Partisi’nin yerel seçimlerle ilgili çalışmalarına şekil vermeye başlamasının ardından MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara da bu konuda bir açıklama yaptı. Kara açıklamasında Cumhur İttifakı vurgusu yaptı.

Diyar diyar Anadolu

Milliyetçi Hareket Partisi’nin yaklaşan yerel seçimler öncesinde yol haritası netlik kazanmaya başlıyor. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “2024’e doğru diyar diyar Anadolu” sloganı ile seçim startını vermesinin ardından bir açıklama yapan Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, “Yerel seçimlerde genel merkezimizin çizmiş olduğu istikamet doğrultusunda adımlar atmaya devam edeceğiz. İstikrar ve hizmet için uyumlu yönetimle umutlu gelecek için çalışacağız” ifadelerini kullandı.

Her şart hazırız

Cumhur İttifakı’nın yereldeki şekillenmesinin kendilerini ilgilendirmediğini de ifade eden Başkan Kara, “İttifakın bölgemizde nasıl şekilleneceği Genel Başkanımızın karar vereceği bir konudur. Bizim görevimiz buradaki teşkilatlanmayı sağlamak, Milliyetçi Hareket Partisi’ni seçime her an hazır tutmaktır. Genel Merkezimizden gelecek her türlü karar başımızın üstündedir. Seçime bağımsız girersek adayımız, İttifak ile girersek partimizin kararına bağlılığımız mevcuttur” dedi.

Millet lehine olur

Milliyetçi hareket Partisi’nin genel seçimlerin de yerel seçimlerin ana aktörü olduğunu söyleyen Başkan Kara, “Milliyetçi Hareket Partisi ‘Önce ülkem ve milletim sonra partim ve ben’ anlayışından tarihin hiçbir döneminde vazgeçmemiştir. Bu bağlamda partimizin izleyeceği yok ya da seçim stratejisi, kişi ya da parti çıkarları yönünde değil, ülke menfaatleri doğrultusunda olacaktır. Alınacak kararlar ve uygulanacak politikalar hep Türk Milleti’nin lehinde olmuştur, bundan sonra da bu değişmeyecektir” diye konuştu.

Alanı boş bırakmayız

Seçime girdikleri dönemde de aday çıkarmadıkları dönemde de seçimlerin belirleyişi konumunda olduklarını söyleyen İlçe Başkanı Kara, “Ülkücüler alanı hiçbir zaman boş bırakmamış, bozkurtların olmadığı yerde çakallara ıslık çaldırmamıştır. Seçime kendi adaylarımızla girsek de ittifak halinde girsek de Ülkücüler sahada olacaktır. Ülke menfaati neyi gerektiriyorsa, Karasu’nun menfaati hangi doğrultuda olacaksa onu yapmaya devam edecektir” ifadelerini kullandı.

Krizden medet ummayın

Ülkenin yaşadığı her felaketten medet uman bir kesim olduğunu söyleyen Milliyetçi Hareket Partisi Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, “Sorunun çözümüne faydası olmayanlar, bulanık suda balık avlamaya gayret göstermektedir. Tarihin her döneminde bu tip insanlar vardır ve ne yazık ki olmaya da devam edecektir. Türkiye Cumhuriyeti zorlu bir süreçten geçmekte ve ekonomik olarak sıkıntı yaşanmaktadır. Bunu kimsenin inkar ettiği de yoktur. Ancak krizden medet umanlar da kendilerini sorgulamalıdır” dedi.