Karasu

Kum havuzu hizmete açıldı

 

Karasulu genç girişimci Ecehan Yazgan tarafından çocukların elektronik ortamlardan uzaklaşıp, özel kumla oynamasına olanak sağlayan çocuk kum havuzu, Gaya Oyun ve Parti Evi, Aziziye Mahallesi’nde hizmete açıldı.

 

KARASU’DA BİR İLK

Çocukların elektronik ortamlardan uzaklaşıp, özel kumla oynamasına olanak sağlayan Gaya Oyun ve Parti Evi, çocuk kum havuzu Karasulu genç girişimci Ecehan Yazgan tarafından Karasu Aziziye Mahallesi’nde hizmete açıldı. Karasu’da bir ilk olan kum havuzuna çocuklarını bırakan aileler, rahatlıkla çarşıda alışverişlerini yapıp gezebiliyorken, isterse kafede bulunan eşsiz lezzetlerden tadıp dinlenebiliyor. İstek üzerine Yazgan tarafından, aileler ve çocuklar resim dersi alabiliyor. Kum havuzunda görevliler gözetiminde kaydırak ve otomobil gibi çeşitli oyuncaklarla oynayan çocuklar, hep birlikte eğlenceli vakit geçiriyor.

BİRÇOK FAYDASI VAR

Orijinal deniz kumunun temizlenip fırınlanmasından sonra oyun parkında kullanılan özel kumun, hiçbir şekilde toz yapmadığını ve çocukların üzerine yapışmadığını belirten Yazgan, “Kesinlikle ailelerin çekinmesine gerek yok. Toz yapmayan kum, çocukların birçok gelişimine katkı sağlıyor. Kum havuzunun birçok faydaları var. Kumda oynarken eğlenceyi ve öğrenmeyi bir arada yaşayan çocukların, temel motor ve kas gelişimi güçlenir, hayal gücünü keşfeder, bedenleri hakkında farkındalıkları artar, paylaşmayı öğrenir. Sizlerde çocuklarınızın gelişimine katkı sunmak isterseniz 0545 223 89 92 nolu numaradan bizlerle iletişime geçebilirsiniz” ifadelerini kullandı. Gülcan Elmalı

irtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir