Fısıltı Gazetesi

Üst makamlara gitmiş

Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Yavuzyiğit’in İmar Yönetmeliği hükümlerine aykırı düzenlenen ruhsatla  kendilerine ait hakkın gasp edildiğini öne süren İlhan Demirci’nin bu konuyu Cumhurbaşkanlığı ve İçişleri Bakanlığı  da dahil olmak üzere ilgili tüm makamlara bildirdiği belirtiliyor. Alınan bilgilere göre iki taraf arasında anlaşmanın zor olduğu, bunun yolunun ancak mağdur olduğunu ileri süren Demirci’nin talebinin karşılanması ile mümkün olabileceği ifade ediliyor. Hak gaspı iddiasının basın aracılığıyla kamuoyunda duyulması Ak Parti İl Başkanlığında da rahatsızlığa neden olduğu konuşuluyor.

 

Rahatsız olunmuş

Ak Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Yavuzyiğit gazetemizde İlhami Demirci adlı vatandaşın kendisine karşı cevaben yaptığı açıklamasına yer vermemizden rahatsız olmuş. Herşeyden önce gazetemizde kişilerin sıfatı ne olursa olsun elinde bilgi ve belge ile yaptığı açıklamanın yayımlanması bizim tarafsızlık ilkemizdir. Kaldı ki İlhami Demirci’nin açıklaması öncesi Hasan Yavuzyiğit’in bazı basın organlarında kendisiyle ilgili yapılan haberlerle ilgili tarafımıza verdiği açıklamanın internet sayfamızda öncelikle yer verildikten sonra İlhami Demirci’nin açıklaması bu açıklamaya yanıt niteliği taşımaktadır.

 

Serbes bıraktı

Gelecek Partisi kurulduğundan bu yana Ender Serbes ile Ayhan Sefer Üstün arasındaki çekişme dillendiriliyordu. Kurucu İl Başkanı Ender Serbes’in karşısında Ayhan Sefer Üstün’ün bir başka aday çıkarması gerginliği görünür hale getirmişti. Ender Serbes’in gittiği her ilçede karşısında Ayhan Sefer Üstün ile ilgili eski şikayetler yansıyordu. Serbes, Pazartesi akşam saatlerinde bir basın açıklaması yayınlayarak görevinden ayrıldığını açıkladı. Serbes’in basın açıklamasında Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun “biat kültürünün sona ereceğine” ilişkin söylemlerinin eyleme geçemediğini ifade etti. Serbes’in ile birlikte göreve gelen il yönetimi istifa ederken ilçe başkanlıklarında nasıl bir gelişme yaşanacağını zaman gösterecek.

 

Baraj hızlanacak

Ülke genelinde yaşanan kuraklık özellikle İstanbul’un su sorununun ülke gündemine gelmesine neden oldu. Bu durumda gözler Kocaali’de yapımı devam eden Büyük Melen Projesi’ne çevrildi. Henüz tamamlanmayan ve yapımında sorun olduğu konuşulan barajın hızlandırılması elzem hale gelmiş durumda. Kuraklığın sürmesi durumunda Melen Barajı’nın hızla tamamlanması gündeme geldi.

 

Hastaneye ek otopark

Karasu Devlet Hastanesi’nin batı kısmına ek bir otopark yapılıyor. Bir süreden bu yana artan hasta yoğunluğu hasta yakınlarının araçlarını park edecek yer bulmasını güçleştiriyordu. Hastanenin batı kısmına yapılacak otopark bu yoğunluğu bir hayli azaltacak gibi. Hastane yönetiminin talebi üzerine Ercan Basmacı dolgu malzemesini bedelsiz olarak verdi. Karasu Belediyesi ve SASKİ ekipleri de araç temininde bulundu. Otoparkın tamamlanması durumunda hastane önündeki araç yoğunluğunun yarı yarıya azalması hedefleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.