Belediye iş sahası oluşturmalı

 

Saadet Partisi Karasu İlçe Teşkilatı Ekonomi Kurul Başkanı Mehmet Ali Turhan, Karasu Belediyesi tarafından iş sahası açılması gerektiğini belirtti. Turhan, “Karasu’daki çiftçinin meyvesini, sebzesini ve fındığını pazarlayacak alan bir an oluşturulmalı” dedi.

 

İŞSİZLİK SORUNUNA ÇÖZÜM

Sakarya bölgesinin en verimli topraklarına Karasu’nun sahip olduğunu belirten Saadet Partisi Karasu İlçe Teşkilatı Ekonomi Kurul Başkanı Mehmet Ali Turhan, “Karasu bölgenin en bereketli topraklarına sahip bir ilçe. Belediye başkanımızdan yalnızca betonla ilgili değil de üretimle ilgili adımlar atmasını bekleriz. Birçok ilçede çiftçiler el üstünde tutuluyor. İktidar partisi olarak Karasu Belediyesi, Karasulu çiftçileri el üzerinde tutmalı. Halkımızın tükettiği ürünler ilçemizde fazlasıyla yetiştiriliyor. Karasu’da işsizlik sorunu denince sadece belediyede ki işçi kadrosu akla gelmemeli. İş sahası açılmalı ve Karasu olarak örnek olmalıyız. Hayvancılıkta, tarımda, deniz ürünlerinde destek verilerek halkımıza iş kapısı açılmalı. Köy pazarı açmak bu kadar zor olmamalı” ifadelerini kullandı.

SAHİP ÇIKILMALI

Karasu’daki mültecilere Karasu Kaymakamlığı’nın ve Karasu Belediyesi’nin sahip çıkması gerektiğini belirten Turhan, “Mültecilere sahip çıkılmalı. İlçemizde hiçbir insanın aç yatmasını istemiyoruz. Hepsi tespit edilmeli. Muhtarlar, belediye ve kaymakam iş birliği yapmalı. Bir insanın aç yatması bütün Karasu’yu sorumluluk altına sokar. Yetkililerin sorumluluk alması gerekiyor. Siyasi parti temsilcileri mülteciler için bir olmalı. Gerekirse halkımızdan yardım alınmalı. Bizler yardım etmeyi seven kişileriz. Soğuk hava ve kış şartlarında kimsenin dışarıda aç susuz kalmasını istemeyiz. Karasu Kaymakamlığı öncülüğünde başlatılan çalışmaya destek vermeye hazırız” şeklinde açıklamada bulundu.

Gülcan Elmalı

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.