EğitimKarasu

Kulakların pası silindi

 

Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Öğretmenler Günü nedeniyle Cuma günü Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Anadolu Lisesi Konferans Salonu’nda “Bir başkadır benim memleketim” programı düzenledi. 7 kişilik dev öğretmen kadrosu kulakların pasını sildi.

 

MÜZİK ŞÖLENİ

Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Cuma günü Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Anadolu Lisesi Konferans Salonu’nda “Bir başkadır benim öğretmenim” konser programı düzenlendi. Aziziye İlkokulu Sınıf Öğretmeni Lale Turhan, Karadeniz MTAL Beden Eğitimi Öğretmeni Mehmet Sadullah Sarıca Karasu Anadolu Lisesi Beden Eğitim Öğretmeni Ayşegül Demirbaş Örgen, Özşen Koleji Müzik Öğretmeni Hilmi Erhan Eryılmaz, Karasu İmam Hatip Ortaokulu Müzik Öğretmeni Nesrin Bozkurt, Namık Kemal İmam Hatip Ortaokulu Müzik Öğretmeni Caner Yerli ile Karasu Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü Sorumlusu Mehmet Yıldız’dan oluşan 7 kişilik dev kadro müzik şöleni sundu.

 

ÖRNEK ÇALIŞMALAR

Konser başlamadan önce şehit öğretmenler anısına ve Karasu’da görev yaparken hayatını kaybeden Karasu Anadolu Lisesi öğretmenlerinden Eşref Kaşıkçı ile Darıçayırı Şehit Oktay Demirci İlkokulu öğretmenlerinden Evrim Solmaz anısına duygulandıran video yayınladı. Programın sunuculuğunu İlçe Milli Eğitim Özel Büro Basın ve Yayın Sorumlusu Fatma Betül Gökhan üstlendi. Açılış konuşmasını yapan Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan yaptı. Turhan, “24 Kasım Öğretmenler Günü çerçevesinde bugün ilçemizdeki bütün öğretmenlerimize güzel bir müzik şöleni tertip ettik. Öğretmenlerimiz toplumu yetiştiren ve şekillendiren, aynı zamanda kendisi içinde konser verebilen, çocuk yetiştirmenin yanı sıra örnek çalışmalarını topluma gösterebilen meslek grubudur” dedi. Müdür Turhan, “Emeği geçen tüm öğretmenlerime teşekkür ediyorum” diyerek konuşmasına son verdi.

 

NAÇİZANE ETKİNLİK

Sazıyla kulakların pasını silen Karadeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Mehmet Sadullah Sarıca, “Karasu İlçe Müdürlüğü’nün düzenlemiş olduğu Türk halk müziği, pop ve özgün müzik şeklinde öğretmenler gününün anlamına özel öğretmen arkadaşlarımızla naçizane hazırlamış olduğumuz bir etkinlik düzenledik” ifadelerini kullandı. Türküleriyle dinleyenleri hüzünlendiren Aziziye İlkokulu’nda sınıf öğretmeni olan Lale Turhan, “Bu etkinlikte görev almaktan çok mutluyum, çok memnunum. Üstümüze düşeni elimizden geldiğince dilimizin döndüğünce yapmaya çalıştık. Hem hüzünlendirdik hem de eğlendirdik” diyerek kendilerini yalnız bırakmayan herkese teşekkür etti.

 MUHTEŞEM KONSER

Kemanıyla izleyicilerin kalbine dokunan Karasu İmam Hatip Ortaokulu Müzik Öğretmeni Nesrin Bozkurt, “Öğretmen arkadaşlarım ile böyle bir programda yer almaktan çok mutluyum. Her branştan arkadaşlarla bir araya gelip kısa sürede bir şeyler yapmaya çalıştık” ifadelerini kullandı. Karasu Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü Sorumlusu Mehmet Yıldız, “Birbirinden değerli öğretmenlerim beni de gruplarına aldılar. Böyle mükemmel grubun içinde olmak gerçekten büyük bir mutluluk. Öğretmen arkadaşlarıma teşekkür ederim” dedi. Muhteşem konser sonrası öğretmenlere çiçek verildi. Programı Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı’da eşiyle birlikte izledi. Bahar Kaya