Karasu

Kudüs kırmızı çizgimizdir

 

Cuma günü namaz sonrası Filistin’de ölen vatandaşlar için Karasu’da gıyabi cenaze namazı kıldı. Kılınan namazın ardından AGD Karasu Temsilciliği Başkanı Murat Ali Aksoy, basın açıklamasında bulundu. Aksoy, “Kudüs bizim kırmızı çizgimiz. Bu çizgi kanla çizilidir. Bugün Sakarya’da yarın dünyanın bir ucunda, nefes aldığınız her yerde hesap soracağız” dedi.

 

KUDÜS SEVDALILARI

Filistin’de hayatını kaybeden vatandaşlar Cuma günü, namaz sonrası gıyabi cenaze namazı kılındı. Kılınan namazın ardından AGD Karasu Temsilciliği Başkanı Murat Ali Aksoy, basın açıklamasında bulundu. Aksoy, açıklamasına Mehmet Akif Ersoy’un sözleriyle başladı. “Kudüs sevdalılarına selam olsun” diyen Aksoy, “Onların hayatı sevdiği kadar özgürlüğü ve şehadeti seven Filistinli kardeşlerime, korkak bir millete karşı ellerinde taş, dillerinde tevhit kelimesiyle mücadele eden Genç Filistinli kardeşlerime, 1974 yılında İncirlik üssündeki Amerikan bayrağını indirip yerine Türkiye bayrağını asan o asil ruha selam olsun” dedi.

KUDÜS İSLAM’INDIR

Eşini, aşını, işini ve bayramını bırakıp, gündeminden Mescidi Aksa’yı düşürmeyen, siz kardeşlerime, özellikle siz hanım ve genç kardeşlerime selam olsun” diyen Aksoy, “Kudüs doğusuyla – batısıyla, güneyiyle – kuzeyiyle tamamı Kudüs’tür. Kudüs İslam’ın ve Filistin’in başkentidir. Kudüs 3 dinin ortak alanı değildir. Kudüs İslam’ındır, Müslümanlarındır. Bunun haricinde hiçbir tanımlamayı ve yönetim şeklini kabul etmeyenlere selam olsun. Dünya liderlerinin çekindiği, İslam ülkeleri liderlerinin üç maymunu oynadığı bir dönemde, Arıkan’dan Yemen’e, Doğu Türkistan’dan Filistin’e kadar tüm mazlumlar için omuz veren, haykıran izzet sahiplerine selam olsun” ifadelerini kullandı.

GÖRMEZDEN GELİNİYOR

Başkan Aksoy, “7 Mayıs’ta Mescid-i Aksa’da ibadet eden Müslümanlara yönelik saldırılarına Filistinli direniş gruplarının karşılık vermesiyle Gazze’ye başlattığı saldırılarda şimdiye kadar 67’i çocuk, 36’sı kadın 219 kişi hayatını kaybetti, 1500’den fazla Filistinli yaralandı. Asıl sorun şu ki, tüm dünyanın gözü önünde yapılan bu soykırımı bütün dünya görmezden geliyor. Birkaç ülkeden ve sizler gibi vicdanlı insanların kısık seslerinden başka hiçbir ses yok. Türkiye, Avrupa Birliği, Birleşmiş Milletler gibi hiçbir zaman mazlumun yanında yer almamış oluşumların, adı var ama kendisi yok İslam İşbirliği Teşkilatı’nın karşısında yeni bir dünya nizamı için yeni birlikler kurmak zorundadır” diye konuştu.

İSRAİL DUYMAZ

Türkiye mazlumların hamisi bir ülke misyonu taşımaktadır” diyen Aksoy, “Hem bölgemizde huzuru sağlamanın hem de dünya mazlumlarına kanat açabilmenin yolu İslam Birliği’nden geçmektedir. Kudüs bizim kırmızıçizgimiz. Bu çizgi kanla çizilidir. Biz bu uğurda kan dökmeye de can vermeye de hazırız. İsrail’in tek bildiği dil silahların dilidir, güçtür. Hangi dilde kınarsanız kınayın hangi dilde uyarırsanız uyarın İsrail duymaz. Çünkü biz şiir okumak, İsrail bayrağı yakmak, kınama mesajları yayınlamakla, İsrail’in dize gelmeyeceğini en iyi bilenlerdeniz. Beş yaşındaki çocuğun alnına silah doğrultanlara, insanları evlerinden ve yurtlarından çıkartanlara, hastaneleri ve okulları bombalayanlara, kendi zulümlerine karşı gelen kendi halkını bile buldozerlerle ezenlere, bütün dünyanın ses vermesi gerekiyor” şeklinde konuştu.

SÖZLER TÜKENDİ

Aksoy, “Biz bu teröristleri Mavi Marmara’dan tanırız, bunlar bir tane çoban asasından, 19 yaşındaki bir gençten, bir tane ekmek bıçağından, bir tane kameradan korkan adamlar, emin olun ki yaptığımız bütün eylemlerimizi izliyorlar ve şu anda kahroluyorlar. Biz kınamaktan, meydanlarda miting yapmaktan artık bıktık. Her tarafta eylemler yapıldı, sivil toplumda, siyasilerde kınadı. Emin olun sözler tükendi, kelimeler tükendi. İslam ülkelerini yönetenlere sesleniyoruz. Eğer susarsanız, babalarını bombardımanda yitiren çocukların elleri, sizin yakanızda olacak, babasının kucağında katledilen Muhammed Durraların vebali sizi bulacak. Eğer siz susarsanız bu ümmetin ahı sizi bırakmayacaktır, bu millet susmayacak, terör devletinin nefes aldığı her yerde mücadele edecek” dedi.

HESAP SORACAĞIZ

Bugün Sakarya’da yarın dünyanın bir ucunda, nefes aldığınız her yerde hesap soracağız” diyen Aksoy, “Madem Filistin’i seviyoruz, madem İsrail’in zulümlerinin karşısındayız, madem bir şeyler yapmalıyız. O halde, 1997’de meclis tezkeresi ile İsrail’e asker gönderen, Başbakan Erbakan Hocamızın öğrencileri olarak diyoruz ki, biran önce meclisten teskere çıkartarak askerimiz Barış Gücü olarak Filistin’e gitsin. Dolayısıyla Mescidi Aksa’yı yıkıp, Süleyman Mabedini inşa etmeyi planlayan İsrail’in, koruma kalkanı olan Kürecik Üssü, Emperyalist ABD’nin Ortadoğu’da Irak’ta ve Suriye’de katliamlar yapan, Türkiye’de darbeleri yöneten ABD’nin İncirlik Üssü kapatılsın” ifadelerini kullandı.

BEDEL ÖDEMEYE HAZIRIZ

İsrail bir terör devletidir” diyerek açıklamasına devam eden Aksoy, “Başta Avrupa olmak üzere neredeyse tüm dünyanın sessizliği karşısında Türkiye’nin sessiz kalmaması takdire şayandır. Türkiye Cumhuriyeti devletine yakışanda budur. Öte yandan verilen tepkilerin, yapılan kınamaların yetersiz kaldığı da aşikardır. Filistin konusunda atılan tüm adımlara, söylenen tüm iyi sözlere Evet diyoruz. Evet, ama yetmez. Madem İsrail bir terör devleti. Terörist ile hiçbir şekilde iş yapılamaz. Bu teröristler ile tüm ilişkilerimizi kesin. Ne ticari ne siyasi hiçbir alanda İsrail’i tanımayın. Bunun bedeli ne ise biz millet olarak ödemeye hazırız. Bu konuda atacağınız her adımda sonuna kadar arkanızdayız. Öte yandan Filistin ile devletlerarası yapabileceğimiz tüm anlaşmaları yapmak, işbirliğimizi arttırmak zorundayız. Türkiye halkı üzerine düşeni yapmıştır, sıra siyasilerdedir” dedi.

YENİLECEKSİNİZ

Aksoy, “Terör örgütü zavallı İsrail’e sesleniyorum. Ey İsrail siz Filistinlilerle, savaşmıyorsunuz. Ey İsrail siz, Allah’la savaşıyorsunuz. Allah’la savaşanın kazanacağı yer Filistin değil, cehennemdir. Yenileceksiniz, bir taşa, bir sapana yenileceksiniz. Bir füzeye yenileceksiniz, gözü yaşlı çocukların, kadınların, yaşlıların arşı titreten, feryadına yenileceksiniz. Türkiye’deki üslerinizle, incirliğinizle, küreciğinizle, tanklarınızla, uçaklarınızla ve uşaklarınızla yenileceksiniz. Allah’a yemin olsun ki yenileceksiniz ve cehenneme sürüleceksiniz. Başlattığımız bu mücadelemiz, başta Kudüs olmak üzere Doğu Türkistan’da, Myanmar’da ve tüm İslam beldeleri ve mazlum coğrafyalar kutlu bir zaferle Siyonizm’den ve onun işbirlikçilerinden kurtulana dek devam edecektir. Cenab-ı Allah, Filistinli kardeşlerimizin şehadetlerini kabul etsin. Özgür Mescid-i Aksa ve Filistin için direniş gösteren kardeşlerimize güç ve kuvvet versin. Allah burada toplanan kardeşlerimize, Özgür Mescid-i Aksa’da, Özgür Doğu Türkistan’da Özgür Myanmar’da omuz omuza namaz kılmayı nasip etsin. Yaptığımız dualar tüm mazlum coğrafyaların kurtuluşuna vesile olsun. Zafer İslam’ındır, zafer yakındır” diyerek açıklamasını sonlandırdı.