EkonomiKarasu

Közde Türk kahvesine tam not

 

Karasu’da Sakarya Nehri’nin tam denize döküldüğü noktadaki sıcacık aile ortamını aratmayan Karasu Seramiko Kafe Restoran’da İbrahim Bayraktar tarafından özenle hazırlanan közde Türk kahvesi, ünlüler ve tatilciler tarafından yoğun ilgi görüyor.

 

GÖRSEL ŞÖLEN OLUŞTURUYOR

Karasu’da Sakarya Nehri’nin tam da denize döküldüğü noktada onlarca tatilciyi ağırlayan Yenimahalle, mavisi ve yeşilinin yanı sıra közde Türk kahvesi ile dikkat çekiyor. Karadeniz insanın vazgeçilmezi olan balıkçı teknelerinin büyüleyici bir görsel şölen oluşturduğu Yenimahalle’de yemek ve kahve çeşitleri ile cezbeden Seramiko Kafe Restoran’da İbrahim Bayraktar tarafından özenle hazırlanan kahveler ünlüler ve tatilciler tarafından yoğun ilgi görüyor.

ÜNLÜLERDEN YOĞUN İLGİ

Türk kahve kültürünün çok eskilerden geldiğini, bu kültürün devam etmesi için çalışmalarını yürüttüklerini belirten Bayraktar, “Közde Türk kahvesi pişirmeye başladığımız andan itibaren dekorasyonunda beraberinde revize ederek tarihi, Osmanlı kültürünü, biraz da otantik yaşamı andıran bir dekor inşa ettik. Hazırladığımız konsept çok beğeniliyor. Özellikle tatilcilerimiz fotoğraf çektirmek için geliyor. Közde kahvemizi merak edip içmeye gelen sanatçılarımızda kahvenin tadını doyasıya alıyor” ifadelerini kullandı. Gülcan Elmalı