Karasu

Kontroller sağlandı

Kontroller sağlandı

Karasu’da İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, kırsal mahallelerde yaşayan 80 yaş üstü vatandaşları muayene ederek, bir ihtiyaçları olup olmadığını sordu. Limandere Mahallesi’nde kontrolleri gerçekleştiren ekipler Sağlık Bakanlığı’nın faaliyetleri hakkında da bilgilendirmede bulundu.

Evde muayene imkanı

Karasu İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı Aile Sağlık Merkezi personeli kırsal mahallelerdeki vatandaşları ziyaret ederek muayene etti. Limandere Mahallesi’nde yaşayan 80 yaş üstü vatandaşların kontrollerini sağlayan ekipler ilaçların düzenli kullanımı ile ilgili bilgilendirme bulundu. Aile Sağlığı Uzmanları, Sağlık Bakanlığı’nın faaliyetleri hakkında da bilgi verdi. Hastaların rutin ilaçlarını kontrol eden ekipler, 80 yaş üstündeki vatandaşların sağlık sorunları olup olmadığını da tespit etti.

Sorular yanıtlandı

Limandere Mahalle Muhtarı Sinan Erbaş’ta Sağlık Bakanlığı ve Karasu İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından başlatılan uygulamanın vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılandığını ifade etti. Erbaş, “Evde Sağlık Hizmetleri, 80 yaş üstü vatandaşlarımızın evinde muayenesi yapıldı. Vatandaşlarımızın sorularını yanıtladı, ilaç raporlarını gözden geçirdi. Doktor ve hemşire eşliğinde evlerde muayene imkanına kavuşan vatandaşlarımız da durumdan memnun kaldı” ifadelerini kullandı.

Ekipler Limandere Mahallesi’nde yaşayan 80 yaş üstü vatandaşların kontrollerini sağladı.
Erbaş, “80 yaş üstü vatandaşlarımızın evinde muayenesi yapıldı” dedi.