3. SayfaKocaali

Kocaali’de hayat normale dönüyor

 

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Salı akşamı yer yer 110 kilogram yağış alan Kocaali’de selin meydana geldiği mahallelere vidanjör, iş makinaları ve tüm personelle anında müdahale etti. Büyükşehir SASKİ ekipleri, su baskınının yaşandığı evlerden tahliye işlemi ve yolların temizlenmesi için sabaha kadar çalıştı.

 

KIRMIZI KOD

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Kocaali’de Salı akşam saatlerinde kuvvetli yağış sonrası selin meydana geldiği mahallelere anında müdahale etti. Büyükşehir Belediyesi, SASKİ ve diğer tüm görevli birimleriyle taşkınların yaşandığı ilk andan itibaren mesaiye başladı. Tüm personel ve ekipman, Başkan Ekrem Yüce’nin talimatıyla bölgeye sevk edildi. Edinilen bilgiye göre Kocaali’de taşkınların meydana geldiği mahallelerde 48 saatlik zaman dilimi içerisinde metrekareye yer yer 110 ile 120 kilogram arasında yağış düştü. Meteoroloji, afet bölgesi için ‘kırmızı kod’ verdi.

 

SEFERBER OLDULAR

Vidanjörler, kepçe ve iş makinaları felaketi yaşayan Alandere, Açmabaşı ve Demiraçma mahallelerinde yoğun bir mesai harcadı. Bölgede sel sebebiyle mağdur olan vatandaşların kapısını tek tek çalan ekipler, yardıma ihtiyacı olan her bir vatandaşın ihtiyacına cevap verdi. Taşkınlar sebebiyle zarar gören evlerde inceleme yapan ekipler, balçık ve çamurla kaplanan yolları iş makinalarıyla yeniden açtı. Ayrıca sel sebebiyle toprak, ağaç ve çöplerle tıkanan dere yataklarının ıslah edilmesiyle taşkın suların akışı sağlandı. Büyükşehir Belediyesi, tüm imkanlarını seferber ederek görevli personelle afet bölgesinde sabaha kadar mesai harcadı.

 

HERKESE ULAŞTIK

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Sakarya’nın tüm bölgelerinde yaşanabilecek afet ve acil durumlara hazırlık için meteorolojik raporları yakından takip ediyoruz. Kuvvetli yağışın meydana geleceği yönünde tahminleri aldıktan hemen sonra Kocaali’de ekiplerimizi görevlendirdik. Acil durum anında gerekli talimatları alan SASKİ ve belediyemizin birçok birimi, yaraları sarmak için bölgede çalışıyordu. Şu an itibariyle bölgede evlerini su basan vatandaşlarımıza cevap verdik ve evlerinden su tahliyelerini gerçekleştirdik. Her anlamda destek sunduğumuz vatandaşlarımızın mağduriyetinin giderilmesi için gayretle çalışıyoruz” denildi.