Spor

Kocaali’de futbol şöleni

 

 

Kocaali Karşı Mahalle Gençliği ve Emin Medya’nın organizasyonu ve Sargın Group’un  ana sponsorluğunda, Kocaali Belediyesi ve Karşı Mahalle Muhtarlığı’nın desteğiyle gerçekleştirilen Karşı Mahalle Esentepe Futbol Turnuvası’nda ilk düdük çaldı. 4 grupta 19 takımın mücadele edeceği turnuvanın final müsabakası 31 Temmuz Cumartesi günü oynanacak.

 

YOĞUN KATILIM

Kocaali Karşı Mahalle Gençliği ve Emin Medya’nın organizasyonu ve Sargın Group’un  ana sponsorluğunda Kocaali Belediyesi ve Karşı Mahalle Muhtarlığı’nın desteğiye düzenlenen Karşı Mahalle Esentepe Futbol Turnuvası’na ilk düdük geçtiğimiz Cuma günü çaldı. Turnuvanın açılış programına Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar’ın yanı sıra, Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, Kaynarca Belediye Başkanı Murat Kefli, Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan, Karapürçek Belediye Başkanı Orhan Yıldırım, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, Siyasi Parti ilçe Başkanları, Muhtarlar Derneği Başkanı Ertuğrul Akyüz, Türkiye Futbol Fedarasyonu Marmara Bölge Sorumlusu Ferruh Sezgin, Sakarya Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Yaşar Zımba, Sakarya Futbol İl Temsilcisi Tezcan Demir, Belediye Meclis Üyeleri, Kurumların idari yöneticileri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

DOSTLUK VE KARDEŞLİK

Esentepe Futbol Turnuvası’nda ilk düdük Sakaryaspor’un efsane futbolcuları ile protokol arasında oynanan açılış müsabakası ile çaldı. Karşılaşmayı efsaneler 4-1 kazandı. Açılış maçının hemen ardından Turnuvanın iki iddalı takımları Kirazlı ile Açmabaşı karşılaştı. Sahadan 4-0 galip ayrılan takım Kirazlı oldu. Turnuva komitesinden yapılan açıklamada “Kocaali Karşı Mahalle Esentepe Futbol Tesisleri’nde  25 Haziran ile 31 Temmuz arasında gerçekleştireceğimiz Esentepe Futbol Turnuvasında 19 Takım mücadele edecektir. Dört ayrı grupta mücadele eden takımlarımızdan ilk iki sıradaki takımlar çeyrek finale yükselecek. Ardından yarı final ve 31 Temmuz Cumartesi günü Şampiyonluğu belirleyecek Final Müsabakası ile sona erecektir. Turnuva komitesi olarak açılışımıza katılarak bizleri onurlandıran ve destek olan Kocaali Kaymakamı Emre Nebioğlu ve Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar başta olmak üzere kıymetli protokol üyelerimize, tüm sponsorlarımıza, takımlarımıza, değerli basın mensuplarımıza ve sporsever halkımıza teşekkür ediyoruz. Turnuvamızın asıl amacının, dostluk ve kardeşlik olduğunu belirterek takımlarımıza başarılar diliyoruz” ifadelerine yer verildi.