Kocaali

Kocaali’de asfalt seferberliği

Kocaali Belediyesi tarafından Caferiye Mahallesi’nde sıcak asfalt serim çalışmaları sürdürülürken, Karayolları 1. Bölge Müdürlüğü tarafından, Kirazlı ve Kestanepınarı güzergahında başlatılan asfalt serim çalışmaları da hız kazandı. Çalışmalar kapsamında yaklaşık 70 kilometrelik asfalt çalışması yapılacak.

 

70 KM’DEN FAZLA

Kocaali Belediyesi’nin Caferiye Mahallesi’nde yürüttüğü asfalt çalışmaları devam ederken Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve Karayolları 1. Bölge Müdürlüğü de ilçedeki asfalt çalışmalarını hızlandırdı. Daha önce yapılan inceleme ve tespitler neticesinde belirlenen bölgelerde yaklaşık 70 kilometrelik çalışma yapılacak. Sakarya Büyükşehir Belediyesi 46 kilometre beton yol, Kocaali Belediyesi 15 kilometre yol ve Karayolları 1. Bölge Müdürlüğü de en az 13 kilometre olmak üzere başlatılan planlı yol çalışmaları kapsamında 74 kilometrenin üzerinde yol standart kapasiteye ulaşacak. Konu ile ilgili açıklama yapan Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar ilçede şu anda yürütülen asfalt seferberliğinin şimdiye kadar yapılmış en büyük ve kapsamlı çalışmalardan biri olduğunu söyledi. Başkan Acar “Rekor düzeyde bir çalışma gerçekleştiriyoruz” dedi.
REKOR ÇALIŞMA
Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar açıklamasında “Ekiplerimizin ve Karayolları 1. Bölge Müdürlüğünün çalışmaları doğrultusunda Caferiye Mahallemizde iki kilometrelik arterde çalışmalarımız devam ederken, Karayolları 1. Bölge Müdürlüğü’ne bağlı ekipler ise Kirazlı ve Kestanepınarı istikametinde on üç kilometrelik ana arterde sıcak asfalt serim çalışmalarını sürdürüyor. Mahalle muhtarlarımızla yaptığımız istişareler ve değerlendirmeler sonucunda güzergahlarımızı belirledik ve çalışmalarımıza başladık.  Bu çalışmalarda bizlere destek veren mahalle muhtarlarımıza ve ekiplerimize, Karayolları 1. Bölge Müdürümüz Turgay Çolak ve ekiplerinize teşekkür ederim. Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Kocaali Belediyesi ve Karayolları Bölge Müdürlüğü’nün yapacağı yol yapım çalışmalarının toplamı 70 km’yi aşacak. Büyükşehir Belediyesi’nin 46 km beton yol, Kocaali Belediyemizin 15, Karayolları 1. Bölge’nin (en az) 10 km asfalt serimi olarak gerçekleştireceği çalışma sonucu, rekor düzeyde yol yapım işini gerçekleştiriyoruz. Kocaali’mize olan yakın ilgi ve destekleri için Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem Yüce’ye ve Karayolları 1. Bölge Müdürü Turgay Çolak beye çok teşekkür ediyorum… Yapacağımız çalışmalarla geçen yıl olduğu gibi bu yıl da, kaplamalı yol ağımızın yüzde 10’unu yenilemiş olacağız. Büyükşehir ve Karayolları kırsalda, ilçe belediyemiz ağırlıklı olarak merkez mahallelerimizde çalışma yapacak. Hemşerilerimize hayırlı olsun” ifadelerine yer verdi.