Karasu

MHP geleneğimizi bozmadı

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Karasu İlçe Başkanlığı ve Karasu Ülkü Ocakları çarşamba günü vatandaşlara ve esnafa aşure dağıtımı yaptı. Karasu Atatürk Bulvarı’nda yapılan hayırda 500 kişiye aşure ikram edildi.

 

ALLAH TEKRARINI NASİP ETSİN

MHP Karasu İlçe Başkanlığı ve Karasu Ülkü Ocakları önderliğinde Çarşamba günü Karasu Atatürk Bulvarı’nda aşure dağıtımı gerçekleştirildi. MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, “Ülkü Ocakları olarak mübarek aşure gününde böyle bir organizasyon yapmak istedik. Halkımızın da bu konuda teveccühü fazla oldu. İnşallah Allah hayrımızı kabul eder ve tekrarını nasip eder” dedi. Kara’nın ardından açıklamada bulunan Karasu Ülkü Ocakları Başkanı Mehmet Hocaoğlu, helalin harama karıştığı bu günlerde helal rızkın önemini belirtmek adına aşurenin bir mihenk taşı olduğunu söyledi. Hocaoğlu, “İnsanların milli ve manevi olaylar konusunda hep yanlarında olduğumuzu belirtmek için özellikle bu gün aşure dağıtımını düzenlemek istedik” şeklinde konuştu.

ÜLKÜ OCAKLARI BİR GEMİDİR

Başkan Hocaoğlu, “Davamızla ve çıktığımız bu yolda, bu gibi organizasyonlarla milletimizin yanında olduğumuzu, halkımızla iç içe olduğumuzu göstermeye çalışıyoruz. Aşurenin bereketinin gerek şehrimizi, gerek ülkemizi ve İslam coğrafyasını sarmasına vesile olmasını umut ediyoruz. Bundan binlerce yıl önce o gemiye binip kendilerini kurtaran insanlar bu gün de kendilerini kurtaracak bir gemi arıyorlar. Halkımız bilsin ki Milliyetçi Hareket Partisi ve Ülkü Ocakları bir gemidir ve o gemi de Nuh’un gemisidir” şeklinde konuştu. Düzenlen aşure gününde Başkan Kara ve Hocaoğlu, Karasu Belediyesi eski Başkanı Ahmet Genç ve Erenler Belediyesi eski Başkanı Cavit Öztürk’e aşure ikramı da yaptı. Tuğçe Erdem