Kocaali

Kocaali yaza hazırlanıyor

 

Yaz sezonunun yaklaşması ile birlikte ilçe genelinde bakım, onarım ve çevre düzenleme çalışmalarını hızlandıran Kocaali Belediyesi merkezde ve kırsal mahallelerdeki çevre düzenleme projelerine ağırlık verdi.

 

Yollar bakımda

Yaz sezonunun yaklaşması ile birlikte ilçe genelinde bakım, onarım ve çevre düzenleme çalışmalarını hızlandıran Kocaali Belediyesi, merkez ve sahil kesiminde yürüttüğü çalışmaların yanı sıra kırsal mahallelerdeki yol çalışmalarını da hızlandırdı. Şerbetpınarı, Görele ve Yanıksayvant Mahallelerinde geçtiğimiz ay vatandaş belediye işbirliği ile başlatılan beton yol yapım çalışmalarının büyük bir bölümü tamamlandı. Yine Şerpetpınarı  ve Kestanepınarı Mahallelerinde başlatılan V Kanal çalışmalarında da sona yaklaşıldı.

YAZA HAZIRLIK

Kırsal mahallelerin ulaşım sorunu çözmek için başlatılan yol bakım projelerinin bir ayağı da kış aylarında bölgeye düşen aşırı yağışlarda etkilenen ve heyelan riski bulunan yollar oldu. Özellikle Açmabaşı Mahallesi’nde kısmi heyelan meydana gelen bağlantı yollarında güçlendirme çalışması başlatıldı. Ayrıca riskli bölgelerde beton duvar çalışmalarının startı verildi. İlçe merkezinde ve sahil kesimindeki kamu alanlarında ise yaklaşan yaz sezonu öncesi temizlik, bakım ve onarım çalışmaları aralıksız sürüyor.