Spor

Kızılcık “Bismillah” dedi

Kızılcık “Bismillah” dedi

Süper Lig’in yeni ekiplerinden Kızılcıkspor, sezonu Camili Sahası’nda açtı. Cuma akşamı düzenlenen açılış programı sonrasında ilk idmanı yapan Kızılcık ekibi, bu sezon adından söz ettirmek istiyor.

Camili’de açtı

Geçtiğimiz sezon başarılı bir grafik çizen ve neredeyse tüm maçlarını kazanarak ve bir yenilgi ile şampiyon unvanını elde ederek Süper Amatör Küme’ye yükselen Kızılcıkspor, Cuma akşamı ilk idmanına çıktı ve topbaşı yaptı. Şampiyon kadrodan çok az değişiklik yapan ve transferler ile takımı güçlendiren Kızılcık ekibi tam kadro ilk idmana çıkan Kızılcıkspor, ilk idmanda ter attı. Bu sezon da hedefleri olduğunu söyleyen Kızılcıkspor Genel Kaptanı Berat Alemdar, yeni yönetimle birlikte başarılı olmak için yola çıktıklarını söyleri.

İddialı olacağız

Süper Amatör Küme’nin iddialı ekipleri arasında yer alacaklarını söyleyen Genel Kaptan Alemdar, “Biz bu takımı 1. Amatör Küme için kurmadık. Süper Amatör Küme’de başarılı olmayı amaçlıyorduk. Şimdi bu amacımıza çok yakınız. Bu sezon oyuncularımızın kendini göstermesini bekliyoruz. Yeni kurulan yönetimimiz, transferlerimiz ve takviyelerimiz ile takımımızı Süper Amatör Küme’ye hazırladık. Bu sene çok daha fazla efor sarf etmemiz gerektiğini biliyoruz. Başarılı ve iddialı bir sezon geçireceğimize inanıyoruz” dedi.

Uyum var

Kızılcıkspor’un oyuncu, hoca ve yönetim olarak uyum içinde olduğunu dile getiren Genel Kaptan Alemdar, “Takım oyuncularımızın büyük kesimi birbirini geçen yıldan tanıyor. Yeni transferlerimiz de uyumlu. Lig bizi tanımıyor ama biz ligin ne kalitede olduğunu biliyoruz. Kesinlikle başarılı olacağımızı biliyoruz. Yakaladığımız uyum, başarımızı tetikleyecek. Tüm takımlara başarılı bir sezon diliyorum. Oyuncularımızın da centilmenlik içinde kaza ve sakatlıktan uzak bir sezon geçirmesinin temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.