Spor

Karasu sahaya indi

Karasu sahaya indi

Geçtiğimiz Salı akşamı düzenlenen açılış programı ile topbaşı yapan Karasuspor, Bölgesel Amatör Lig için de startı verdi. Karasu Şehir Stadı’nda düzenlenen açılışa genç takım da eşlik etti.

Zımba ve Sezgin

Karasu Şehir Stadı’nda geçtiğimiz Salı akşamı düzenlenen programla sahaya inen Karasuspor, göz doldurdu. Genç takımın da katıldığı açılış programına Sakarya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (SASKF) Başkanı Yaşar Zımba ve TFF Bölge Temsilcisi Ferruh Sezgin de katıldı. Açılışa ayrıca Karasu Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Karakaş da eşlik etti. Eksiksiz sahaya çıkan sarı-kırmızılı ekibi taraftarlar da yalnız bırakmadı.

Hayırlı olsun

Karasuspor’un Sakarya futbolunun en köklü kulüpleri arasında başı çektiğini söyleyen SASKF Başkanı Yaşar Zımba, “Bu yıl Sakarya’mızı Bölgesel Amatör Lig’de temsil edecek olan Karasuspor’a başarılar diliyorum. Karasuspor’un diğer takımlarımız gibi ilimizi en iyi şekilde temsil etmesini ve ilimizin profesyonel takım sayısını artırmasını ümit ediyoruz. Sezon açılışı da gayet güzel olmuş. Tüm sporcularımızın sakatlık olmadan başarılı bir sezon geçirmelerini temenni ediyorum” dedi.

Göz doldurdu

Sezon açılışının gerçekleştirilmesinin ardından Antrenör Serdar Ergelen yönetiminde ısınma hareketleri yaptı. Karasuspor’un hemen her mevkide yeterli oyunculara sahip olduğunu söyleyen Antrenör Ergelen, “Takımımız kendini ispatlamış oyunculardan oluşuyor. Hemen her mevkide birden fazla alternatifimiz var. Karasu’nun hak ettiği şekilde temsil edilmesi ve başarılı bir sezon geçirmek için elimizden geleni yapacağız. Hayalci olmadan ama ne istediğini bilen bir ekip kurduk” ifadelerini kullandı.

Kalıcı olacağız

Karasuspor’un Bölgesel Amatör Lig’de de iddialı olacağını söyleyen Antrenör Ergelen, “Biz gücümüzün farkındayız. Karasu’nun beklentilerinin de bilincindeyiz. Kendi potansiyelimizi en iyi şekilde değerlendirerek, rakiplerimizin eksiklerinden istifade ederek en iyi sonuçları elde edeceğiz” dedi. “Formanın hakkını verecek oyunculara sahibiz” diyen Ergelen, “Karasuspor’u layığı ile temsil edip ligi en iyi yerde noktalamak istiyoruz. Taraftarımızdan da bizi yalnız bırakmamasını istiyoruz” şeklinde konuştu.

Sosyal medyadan mesaj

Açılış programın ardından sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Karasuspor Başkanı Hasan Özkan da birlik mesajı verdi. Karasuspor sevdalılarını birleşmeye ve eski kırgınlıklara son vermeye davet eden Özkan mesajında “Karasuspor sevdalılarını birleşime davet ediyorum. Bir tane Karasu var. kırgınlıkları kenara bırakalım birleşe birleşe büyütelim, herkes herkesi kırmıştır kırgınlıkları bitirmek adına geçmişte kırdığım herkesten özür dilerim” dedi.

Takıma sahip çıkalım

Karasuspor’u hak ettiği yere taşımak dışında bir amacının bulunmadığını da sözlerine ekleyen Başkan Özkan, “Tek gayem var Karasuspor’u hakk ettiği yerlere taşımak. bunu hep birlikte başarabiliriz. Tuncay Şeker’inden Onur Aslan’a Taner Uysal’ından Yunus Şentürk’e Emre Filizfidandan’dan adını sayamadığım tüm Karasusporlular. Haydi bu kapı herkese açık. Şunu unutmayın, bizler yolcuyuz Karasuspor hancı! Takımımıza sahip çıkalım” ifadelerini kullandı. Özkan’ın bu paylaşımının takıma emeği geçenler tarafından olumlu karşılanması bekleniyor.