KarasuSiyaset

Kıyılar tehdit altında

 

MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, yaşanan kıyı erozyonun son birkaç yıldır arttığını ve kıyıların tehdit altında kaldığını belirtti. Kara, “Bu konuda Karasu el birliği içinde hareket etmiş ve konu ilgili makamlara aktarılmıştır. Ancak bununla yetinilmemeli konunun takibi yapılmalıdır” dedi.

 

TAKİBİ YAPILMALI

MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, haftalık olağan basın açıklamasında bulundu. Kara, “İlçemizde yaşanan kıyı erozyonu son birkaç yılın ardından nüksetmiş ve kıyılarımız tehdit altında kalmıştır. Bu konu Karasu’nun geleceği ve güvenliği açısından büyük önem arz etmektedir. Bu konuda Karasu el birliği içinde hareket etmiş ve konu ilgili makamlara aktarılmıştır. Ancak bununla yetinilmemeli konunun takibi yapılmalıdır. İhtimaldir ki yeni tahkimat yapımı gündeme gelecektir. Zira gözle görüldüğü üzere dalgakıranların olduğu alanda aşınmanın pek olmadığı görülmektedir. Ancak farklı bilimsel yöntemler varsa da devreye sokulmalı ve bu konuda zaman kaybına tahammül olmadığı göz ardı edilmemelidir” ifadelerini kullandı.

 

DERMAN CUMHUR İTTİFAKI

Geçtiğimiz hafta İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Dikbayır Beyefendi Karasu’yu ziyaret etmiş ve Yenimahalle’de vatandaşın sorunlarını dinlemiştir” diyerek açıklamasını devam ettiren Başkan Kara, “Bir milletvekilinin kendi seçim bölgesindeki vatandaşlarla hasbihal etmesi güzel bir şeydir. Ancak kendi ifadesi ile sallaması üzücüdür. Sayın Dikbayır, bölgede yaşanan sorunu Meclis’e taşıyacağını söylemiş ve ardından da ‘Siz 500 imza toplayın bakın ben bakanı nasıl sallıyorum’ ifadelerini kullanmış. Burada amaç Yenimahallelilerin dertlerini çözmek midir yoksa bakanı sallamak mıdır? Şunu da net ifade edeyim ki 500 değil 5000 imza da toplasanız Yenimahallelilerin derdine derman olacak olan yine Cumhur İttifakı olacaktır” dedi.

 

HAZIRLIĞIMIZ TAM

Açıklamasına devam eden Başkan Kara, “Milliyetçi Hareket Partisi’nin İl Başkanları Toplantısı’ndan sonra Adım Adım 2023 İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma Toplantısı’nın startı verilmiştir. Bu çalışmalar teşkilatımızın planlı ve beklenen çalışmaları kapsamındadır. MHP’nin sahaya inmesini erken seçim hazırlığı olarak görenler avuçlarını yalayacaktır. Seçim zamanında 2023 yılının Haziran ayında yapılacaktır. Bu çalışmalar kapsamında bizim ilçemize sıranın yaz aylarının sonu gibi gelmesini bekliyoruz. Ancak daha erken bir program organize edilirse de Karasu İlçe Teşkilatı olarak hazırlığımızın tam olduğunun bilinmesini isteriz. Teşkilatlarımız her an seçime hazır olmakla beraber Cumhur İttifakı’nın kararı doğrultusunda çalışmalarını sürdürmektedir. Kimse öküzün altında buzağı aramaya kalkmamalıdır” sözlerini kullandı.

 

TESADÜF DEĞİL

MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, “Bilindiği gibi Millet İttifakı’nın genişletilmesi için çeşitli formüller denenmekte, tek amacı Recep Tayyip Erdoğan’ı devirmek ve Cumhur İttifakı’nın kazanmasını engellemek olan altı siyasi parti genel başkanı önümüzdeki hafta yeniden bir araya gelmek için sözleşmiş. Siyasette hiçbir şey tesadüf sayılamaz. Bu altılı ittifakın toplanmak için 28 Şubat tarihini seçmesi de tesadüf değildir. Bu altılı yapının arkasında gizli ortağın olmadığını varsaysak bile 28 Şubat’ta toplantı yapmaları kendi kitlelerine rövanşı alacakları mesajı verilmek istenmektedir. Bu detay insanların gözünden kaçmamalıdır” dedi.

 

BAĞRIMIZDA YARA

Ege Üniversitesi’nde eğitim görürken pkk’lılar tarafından şehit edilen Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nu ölümünün sene-i devriyesinde şükran ve milletle yad ediyoruz” diyerek sözlerine devam eden Başkan Münir Ali Kara, “Bu vatan uğruna şehit edilirken gazetelerde ‘Karşıt görüşlü öğrenciler arasında çıkan çatışma’ ifadeleri ise halen bağrımızda yara gibidir. Şehit acımız öfkeye dönüşmemiş aksine vatan aşkımız daha da artmıştır. Biz Ülkücüler her güçlükte ‘Vatan sağ olsun’ demeyi bildik. Yine aynı şeyi söylüyor ve şehidimizin bize hakkını helal etmesini ümit ediyoruz. Ayrıca Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nu anmak ve bunun üstünden prim yapmak isteyenlerin en azından Demirtaş ile kahvaltı masasına oturma hayalleri kurmamaları gerekmektedir” diyerek açıklamasını sonlandırdı.