KarasuSiyaset

Kentsel dönüşüm adımları atıldı

 

Ak Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Yavuzyiğit, Karasu basınıyla bir araya gelerek ilçenin sorunları hakkında istişarede bulundu. Karasu’daki en büyük sorunlardan birinin kentsel dönüşüm olduğunu belirten Yavuzyiğit, bu konuyla ilgili adımlar atıldığını ve karar çıkarıldığını belirtti.

 

SORUNLARI İLETİYORUZ

Ak Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Yavuzyiğit, Karasu basınıyla bir araya gelerek ilçenin sorunları hakkında istişarede bulundu. Yavuzyiğit, “Teşkilat olarak toplantılarımızı yapıyoruz ve ilçemizle alakalı sorunları öncelik sırasına göre ilgili makamlara iletiyoruz. Takibini de yapıyoruz. Teşkilat olarak üye çalışmalarımız devam ediyor. Karasu’da göreve geldiğim günden beri partimize bin 960 tane yeni üye yaptık. Karasu’da toplam üye sayımızı 12 bin 520’ye çıkardık. İnsanlar ne kadar eksiklik görse de çözümü yine Ak Parti’den bekliyor” ifadelerini kullandı.

 

VATANDAŞ GÜVENİYOR

Yavuzyiğit, “İnsanlar Ak Parti’de istikrarlı ekonomiye alışmış, kazanmaya alışmış ama şu dönemde bunlar durağan halde. Ekonomik olarak hayat pahalılığı var. Partiye karşı insanların refleksi değişim gösterebiliyor ama vatandaşın buna rağmen Cumhur İttifakına güvendiğini görüyoruz. Ülkemiz zorlu bir dönemden geçiyor. Biz bu zorlu dönemi atlatacağımızı düşünüyoruz” dedi. Okullarda güvenlik personeli olmadığı konusuna değinen Yavuzyiğit, “TYP üzerinden İŞKUR’un sağladığı bir durum. Ama bu güvenlik personeli olmama sorunu sadece Karasu için olan bir şey değil Türkiye genelinde olan bir durum. Biz bu sorunlarımızı ilgili kişilere aktarıyoruz” ifadelerini kullandı.

 

KÖKLÜ DEĞİŞİM

İlçemizde eğitim konusunda birçok şey gözden kaçıyor” diyen Yavuzyiğit, “Karasu’da şuanda üç tane okul yapılıyor. Kaynak aktarmanın zor olduğu dönemde Karasu’da üç okulun inşaatı devam ediyor. İlçemizde köklü bir dönüşüm oluyor. Belediyenin sahadaki analizlerini iyi yapıp şahısların değil de ilçenin menfaati doğrultusunda adım atması ilçemiz için güzel sonuçlar doğuruyor. Biz bunu Karasu’da görüyoruz ve gelecek için ümitliyiz” ifadelerini kullandı. Karasu’nun sorunlarından biri olan kanal projesi hakkında da açıklama yapan Yavuzyiğit, “Bununla ilgili çalışmalarımız başlatıldı. Kanal projemiz Karasuya ciddi anlamda vizyon katacak projedir” dedi.

 

SPOR KOMPLEKSİ

Yavuzyiğit, “40 yıllık bir sorun diyebileceğimiz sahilde ki parseller yolun altında imarı olmayan fakat sahipli ama üzerinde bir şey yapılamayan yerler birçok çalışmayı engelliyor. Bununla ilgilide çalışma başlatıldı” bilgisini verdi. “İlçemizde balıkçı barınağımız eksik” diyen Yavuzyiğit, “Barınakla alakalı tüm resmi prosedürler aşıldı. Ama bu seferde yapım aşaması uzatıldı. Cumhurbaşkanlığı, başlatılmamış projelere kaynak aktarmama kararı aldı. Bir diğer eksiğimiz ise, gençlik merkezi ve spor kompleksi. Bu konuyla alakalı liman ve Yenimahalle arasında kalan bir bölge de imar çalışması yapılıyor. İhsaniye’de de millet bahçesi çalışmalarımız devam ediyor” ifadelerini kullandı.

 

KENTSEL DÖNÜŞÜM

Karasu’da en önemli sorunlardan bir diğeri ise kentsel dönüşüm” diyen Yavuzyiğit, “Belediye Başkanımız bu konuyla ilgili ciddi adımlar attı. Kaymakamlık yanında tehlike oluşturan büyük binada çalışmalar başlatıldı. İlçe merkezimizde de çok sıkıntılı binalarımız var” dedi. Kentsel dönüşümle alakalı bir karar çıkartıldığını belirten Yavuzyiğit, “Kentsel dönüşüm süreci hızlansın diye yıkılması gereken 5 katlı bir bina varsa onu yıkıp tekrar 5 katlı bir bina yapabilir. Normalde 3 kattan fazla bina yapamıyorsun ama depremden önce bina 5 katlı ise bunu yıkıp tekrardan 5 katlı bir bina yapma olanağı sağlanıyor. Bu da kentsel dönüşümü hızlandırmak için pozitif bir ayrımcılık” şeklinde konuştu. Bahar Kaya