Köşe Yazıları

Kenan Tiryaki, “Şampiyonluğun Üstünü Örten Küfür”

Şampiyonluğun Üstünü Örten Küfür

Toplum olarak ahlakımızın giderek bozulduğu maalesef ki doğrudur.

Sıradan insanlar birbirine yahut karşıdaki birine hakaret etmek veya küfretmek üstelik ağız dolusu şeklinde bunu yapmak artık olağan bir hale geldi, herkes iki kelimenin arkasından küfrediyor ve kimse yadırgamıyor maalesef.

Bunlara ne denir ne yazılır bilemiyorum ama “terbiyesiz” desem az “ahlaksız” desem çok mu fazla bilemedim.

Aslında yukarıda ki iki ifade de az bile kalır bahse konu “meşhur ve şu günlerde ismi çokça ön planda olan kişi için “üstelik süper ligde takımı şampiyon olmuş bir teknik adam!

Birazdan ister istemez adını anacağım bu kişinin hiç merak etmeyin.

İnanın bu ülke futbolunun geldiği bu noktaya artık üzülemiyorum bile. Kimseyi çokta ilgilendirmese de.

Değerli okuyucular.

Geçmişe dönüp şöyle bir bakınca, bu ülkede Baba Hakkı’lar, Süleyman Seba’lar, Can Bartu’lar, Metin Oktay’lar, Rıdvan Dilmen’ler, Rıza Çalımbay’lar, Rüştü Rençber’ler ve daha niceleri vardı. Bu insanlar hem kendilerinin hem de temsil ettikleri kulüplerinin onurlarını bir kere bile yere düşürmediler ve bir kere bile taraftarları ile birlikte ve koro halinde rakip kulüplere ağız dolusu ana avrat küfür etmediler. Çoğu rahmetli oldu gitti emin olun mezarlarında kemikleri sızlıyor dur bu olup bu bitenlere.

Türk Futbol tarihinde hiç kimse Okan Buruk kadar ahlaksız ve terbiyesiz olmadı. Sen yüz kere şampiyon olsan ne yazar. Çirkeflik ve çakallık içine işlemiş. Sen pazar da yerde ezilmiş domatesten daha ezik ve değersizsin. Bu nasıl bir antrenörlük bu nasıl bir hocalık, bu nasıl bir insanlık ve bu nasıl bir kulüpçülük?

Yazıklar olsun sana, yüz kere, bin kere…

Be terbiyesiz adam senin ailen yok mu, senin eşin, anan, bacın yok mu? Çoluğun çocuğun yok mu?

Bu Okan denilen insanlıktan nasibini almamış kişi taraftarları ile beraber aynen şöyle tezahürat yapıyor.

“Şinanay da yavrum şina şinanay, ananızı…… Galatasaray…..”

Aynen böyle, bir kere de değil on kere bu sloganı atıyor hiç utanmadan yüzü zerre kadar kızarmadan.

Hiç sanmıyorum ama,

Futbol Federasyonu, sana en büyük cezayı vermeli, asla bu ülke de halı saha takımı çalıştırmana bile izin verilmemelidir.

Şimdi ben şahsım olarak gözlerimi size Galatasaray Yönetimine çevirdim ve bekliyorum  ne kadar büyük…! olduğunuzu göreceğiz…

GS kulübü olarak eğer azıcık adaletiniz ve insanlık onurunuz varsa hemen Okan Buruk’ un sözleşmesini fesh etmelisiniz. TFF’de gereken cezayı vermelisiniz.

Olayın üzerinden o kutlamalardan kaç gün geçti hala ne TFF’den nede GS’den tık yok.

Hani nerede o asıl duruşunuz ahlak anlayışınız?

Şimdi hemen savunmaya geçip hocam “ya FB’lilerin, başkanlarının yapılan kongrede ettikleri küfürleri” niye yazmıyorsunuz de diyecekler.

Onları da Tanrı bildiği gibi yapsın. Onlara haklı demiyorum ki.

Onlara da TFF gereken cezayı versin elbette. Verirlerse TFF’yi ayakta alkışlarım elbette. Ama iki eylemin arasında dünya kadar fark var.

FB kongresinde hiçbir kulübün başkanının yöneticisinin taraftarlarının anasına avradına bacısına isim kullanarak küfür etmemiştiler.

 

Bu hoca kılıklı kişi hem kendi başarısının hem koskoca GS kulübünün başarısının üzerini pislikleri ile örtmüştür.

Daha önceki köse yazılarımda defalarca belirtmiştim. En katı bir şekilde bu hakaretleri yapanları kınamıştım ve eleştirmiştim. O eleştirdiğim kişiler bile, onlar bile Okan Buruk’ a göre yüz kere daha temizlermiş!

Bu Okan Buruk denen kendisini güya antrenör olarak tanımlayan kişi aynı zamanda bütün antrenör camiasını da töhmet altında bırakmıştır.

Bu kişi Galatasaraylı olmayan herkesin anasına küfür etmiştir.

Ettiği küfürleri ona aynen iade etmeyeceğim ben elbette ama iki çift sözüm var kendisine.

İnsanlar büyüdükçe küçülmeli. Bunun bile vakti çoktan geçip gitmiştir.

O treni kaçırmıştır. GS’yi iki yıl üst üste şampiyon yaptığı için kendisini kutlayacaktım ama inanın nokta kadar değeri kalmadı, bu büyürken küçülen kişinin benim gözümde.

O’nu bu saatten sonra destekleyenlere de yazıklar olsun diyorum.

İşte Türk futbolunun içine düştüğü durum bu.

Sağlıcakla ve esenlikle kalın.