Köşe Yazıları

Kaş ve kirpik bakımı

 

Kaş ve kirpikler bir kadının yüz güzelliğini ortaya çıkaran en önemli detaylardan biridir. Son zamanlarda popüler olan ipek kirpik uygulamamız olsa da herkesin hayat tarzına ve bütçesine uygun olmayan bir yöntem olduğunu biliyoruz. Sağlıklı, gür kaş ve kirpikleri olan kadınların bakışları daha güçlü, yüz ifadeleri daha nettir. Dolgun kaş ve kirpikler, hem gözlerin rengini belirginleştirir hem de bakışlara daha derin bir anlam katar. Ancak kaş ve kirpiklerimiz zamanla seyrekleşip dökülebilir ve güzelliğimize gölge düşürebilirler. Bu sebeple evde de kirpikleriniz için bir şeyler yapabilirsiniz. Kaşlarınızın az olduğundan veya aralarda boşluklar olduğundan şikayetçiyseniz birçok kadın tarafından denenmiş ve etkisi kanıtlanmış olan bu iki kürü kullanabilirsiniz.

1- Sarımsak kürü;

Çok ince kıydığınız 1 diş sarımsağa 1 çay kaşığı çam balı ve 1 çay kaşığı badem yağı ilave edin. Bir gün beklettiğiniz bu karışımı temiz bir kulak çöpü ile kaşlarınıza sürün. Gözlerinize kaçmamasına dikkat ederek kirpiklerinize de çok az miktarda sürün. 20 dakika beklettikten sonra iyice durulayın. Her gün mutlaka uygulayın. Bu kürü 1 ay boyunca düzenli olarak uyguladığınızda kaşlarınızın koyulaştığını ve kıl köklerinizden yeni kaşlar çıktığını fark edeceksiniz.

2- Hint yağı kürü;

1 çay kaşığı Hint yağı ile 1 çay kaşığı tatlı badem yağını iyice karıştırıp temiz bir kulak çöpü ile kaşlara (göz içine ve göz çevresine değmeyecek şekilde) ve kirpiklerinize sürün. Yağ karışımını bir saat kadar beklettikten sonra gül suyu ile temizleyin. Gül suyunun hem temizleyici hem de onarıcı özelliği vardır.

Ayrıca, bu bakım kürlerini uygulamasanız bile kaş ve kirpiklerinizde makyaj kalıntılarıyla asla uyumayın. Makyajınızı acı badem sütüyle kirpiklerinize zarar vermeden çıkarıp sonrasında güzelce yüzünüzü yıkayın. Unutmayın ki güzelliğin en önemli unsuru temizliktir. Haftaya bir sonraki konumuzda görüşmek, güzelleşmek üzere hoşça kalın…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir