Kargenç’ten gönüllülük eğitimi

 

Kargenç Kulübü’nün 1,5 yıldır yürüttüğü proje kapsamında oluşturduğu spor gönüllülük modülü ilk öğrencileri ile buluştu. Türkiye’nin farklı şehirlerinden Karasu’ya gelen 40 gönüllü, 2 gün süren sporda gönüllülük eğitimini spor gönüllüsü Eğitmen Selma Süer’den aldı.

 

EĞİTİMLER GERÇEKLEŞTİ

Kargenç Yönetim Kurulu Başkanı Ersel Aydın, Erasmus+ Spor Destekleri kapsamında yürütülen DU MOTION adlı projenin, sporda gönüllülük eğitiminin Karasu’da gerçekleştiğini açıkladı. Eğitim sürecinin gönüllülerin yerel ve ulusal spor müsabakalarında görev alması ile devam edeceğini de belirten Aydın, “İlk etapta Avrasya Maratonu’nda görev alacak gönüllüler aynı zamanda bir seçim sürecine de dahil olacaklar” dedi.

GÖREV ŞANSI

Gönüllülerin eğitimlerini tamamlamalarının ardından, gönüllü havuzundan katıldıkları etkinliklere göre yapılacak değerlendirme sonucunda seçilecek olan 7 gönüllünün uluslararası maratonlarda görev yapma şansı yapacakları müjdesini de veren Ersel Aydın, “7 gönüllümüz Nisan 2022’de yapılacak olan Uluslararası DUBROVNIK (Hırvatistan) Maratonu’nda görev yapma hakkı kazanacaklar” ifadelerini kullandı.

YURT DIŞI ORTAKLIĞI

Karasu Gençlik ve Spor Kulübü Derneği olarak, dernek bünyesindeki faaliyetlerin önemli bir bölümünün yurt dışındaki kuruluşlarla ortak düzenlendiğini, gönüllülerin bu proje sayesinde de yurt dışındaki projelere doğrudan katılım için önemli bir şansa sahip olduklarını belirten Aydın, “7 ülkeden ortaklar ile yaklaşık 1,5 yıllık bir çalışma sonucu oluşturduğumuz Du Motion- Sporda Gönüllülük modülü, sonraki süreçte de spor sektörüne değerli bir kaynak olacaktır. Böyle bir çalışmanın Kargenç Kulübü olarak parçası olmak bizi gururlandırdı” şeklinde konuştu. Tuğçe Erdem