KarasuSakarya

KARGENÇ misafirlerini ağırladı

 

Erasmus+ Spor Destekleri kapsamında KARGENÇ Kulübü ortak olduğu EU ON THE MOVE (Avrupa Harekette) adlı proje uygulaması için Hırvatistan, İtalya, Portekiz, Romanya, Bosna Hersek ve Slovenya’dan ortaklarını Sakarya’da ağırladı.

 

ETKİNLİKLER ÇOCUKLARLA BULUŞTU

Erasmus+ Spor Destekleri kapsamında KARGENÇ Kulübü ortak olduğu EU ON THE MOVE (Avrupa Harekette) adlı proje uygulaması için Hırvatistan, İtalya, Portekiz, Romanya, Bosna Hersek ve Slovenya’dan ortaklarını Sakarya’da ağırladı. KARGENÇ Kulüp Başkanı Ersel Aydın, “Buluşmada Şubat ayında Sakarya ve Karasu’da toplam 18 okulda başladığımız pilot uygulamaları değerlendirme şansımız oldu. Projede amacımız çocukların fiziksel etkinliklerini arttırmak ve onlar için geliştirdiğimiz farklı spor alanlarındaki oyunları ve etkinlikleri çocuklarımızla buluşturmaktır. Toplantımızın ilk gününde proje faaliyetlerimiz ve pilot uygulamalarımız hakkında tüm ortaklarla beraber bilgi paylaşımı yaptık” dedi.

 

PAHA BİÇİLEMEZ BİR DUYGU

Aydın, “Toplantının ikinci gününde ise bu projemiz için Sakarya’da toplam 18 okulda gerçekleştirdiğimiz pilot uygulamalarda yer alan Erenler İlkokulu ve Talat Tömekçe İlkokulu’nu tüm ortaklarımızla beraber ziyaret ettik. Ziyaretimiz sırasında öğretmenlerimiz #euonthemove aktivitelerini ve oyunlarını öğrenciler ile beraber gerçekleştirerek pilot uygulamaları gözlemleme fırsatı da bulduk.  Ziyaretlerimizin en güzel yanı ise çocuklarımızın gözlerindeki enerjiyi ve ışıltıyı görmekti. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı hazırlıkları ile buluşan proje toplantımız bize keyifli anlar yaşattı. Tüm dünya çocuklarına armağan edilen bu bayram gününde ortaklarımızla beraber çocuklar için bir araya gelmemiz paha biçilemezdi” ifadelerini kullandı.