Siyaset

Karasuspor sahipsiz bırakılmamalı

 

Pazartesi günü haftalık olağan basın açıklamasını gerçekleştiren MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, Karasu’nun en bilindik markası Karasuspor’un yalnız bırakıldığını belirtti. Kara, “Karasuspor kendi kaderine terk edilmemelidir” ifadelerini kullandı.

 

KADERİNE TERK EDİLMEMELİ

Haftalık basın açıklamasını pazartesi günü gerçekleştiren MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, Karasuspor’un yalnız bırakıldığını belirtti. Kara, “Manisa’nın Turgutlu ilçesinin adını duyuran Turgutluspor’dur. Trabzon’un Akçaabat ilçesinin adını duyuran Akçaabat Sebatspor’dur. Süper Lig’de mücadele eden Alanyaspor bir ilçe takımının nerelere gelebileceğinin en güzel örneği konumundadır. Karasu’nun en bilindik markası Karasuspor’un yalnız bırakıldığı da dikkate alınmalıdır. İlçemizdeki spora bakış açısı en kısa sürede güncellenmeli, Karasuspor kendi kaderine terk edilmemelidir. Karasuspor’un lig atlaması Karasu’nun lig atlaması, ligden düşmesi ise Karasu’nun küme düşmesi demektir. Karasuspor’a bu bilinçle bakılmalı ve gereken hassasiyet gösterilmelidir” diye konuştu.

KENDİ TAKDİRLERİ

Açıklamasına devam eden Başkan Kara, “Karasu Belediyesi tarafından geçtiğimiz ay sonunda sosyal medya üzerinden tanıtımı gerçekleştirilen Doğu Karadeniz’in Kocaali tarafından başlayarak bir düzenleme çalışması yapılacağı duyurulmuştur. Kamuoyunu bilgilendirmek için sosyal medyayı tercih etmek yönetimin kendi takdiridir. Mutlaka ki bizim görüşümüzden daha kıymetli bakış açılarına sahip danışmanları mevcuttur. Projeyi gördüğümüzde hayati bir eksiklik olduğunu söylemek durumundayız. Alternatifi bulunmayan Doğu Karadeniz Caddesi’nin ilgili kısmı çok amaçlı kullanılmaktadır. Vatandaşların ulaşım için kullanmasının dışında şehir içi minibüs güzergahı olan bu yol aynı zamanda ambulans güzergahıdır” dedi.

ÖNCELİKLERİMİZ

Yeni yıldaki önceliklerini de Karasu basını aracılığıyla kamuoyuna duyuran Kara, “MHP Karasu İlçe Teşkilatı olarak önceliklerimiz Karasu’ya kurulmasını beklediğimiz SUBÜ Kampüsü, Karasu Devlet Hastanesi’nin eksiklerinin giderilmesi ve Karasu’nun yerel ve genel manada hak ettiği hizmetleri alması olacaktır” dedi. Kara, “Karasu Devlet Hastanesi’nde sıklıkla doktorların eksildiğini, kadın doğum alanında yıllardan bu yana bir sıkıntı yaşandığını, tomografi cihazı başta olmak üzere ekipman eksikliğinin her dönem yaşandığını biliyoruz. Bu noktada bu eksikliklerin daha yüksek perdeden dile getirilme zorunluluğu ortadadır. Kocaali başta olmak üzere pek çok ilçenin umudu konumunda olan Karasu Devlet Hastanesi’nin personel ve ekipman eksiğinin giderilmesi hayati öneme haizdir” diye belirtti.

AKIL KARI DEĞİL

Bilindiği gibi Karasu’nun önünde ciddi bir fırsat mevcuttur” diyen Başkan Kara, “Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Kampüsü’nün, Karasu dışında bir yere kurulması akıl karı değildir. Yol güzergahlarına bu kadar uygun, jeopolitik konumu bu kadar müsait, doğal güzelliklere bu denli yakın, uygulama alanlarına bu denli kısa mesafede olan, imar durumu olarak bu kadar müsait, fay hatlarından bu denli uzak başka bir yer varsa SUBÜ Kampüsü’nün oraya yapılmasına hiçbir sözümüz yoktur. Ancak tüm bu şartlar altında eğer kampüs halen Karasu yerine başka bir yere kurulacaksa bunun vebali dönemin yöneticileri olarak bizim üzerimizdedir” diyerek açıklamasını sonlandırdı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir