Karasu

341 yaralı, 3 ölü

 

Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Eğitim ve Araştırma Dairesi Başkanlığı, 2020 yılında meydana gelen trafik kazalarının bilançosunu açıkladı. Karasu’nun çeşitli bölgelerinde meydana gelen kazalarda 341 kişi yaralanırken, 3 kişi de hayatını kaybetti.

 

İÇLER ACISI TABLO

Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Eğitim ve Araştırma Dairesi Başkanlığı’nın 2020 yılında açıkladığı veriler Karasu’daki acı tabloyu bir kez daha gözler önüne serdi. Karasu İlçe Emniyet Müdürlüğü sorumluluk bölgesinde 2020 yılında 127 trafik kazası meydana geldi. Bu kazalarda tam 252 kişi yaralanırken 2 kişi de hayatını kaybetti. Karasu İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde ise 52 trafik kazası meydana gelirken, bu kazalarda 86 kişi yaralandı, 1 kişi de hayatını kaybetti. Karasu’nun tamamında ise Polis ve Jandarma sorumluluk sahası içinde toplam 179 trafik kazası meydana geldi ve bu kazalarda toplam 341 kişi yaralandı. Olay yerinde hayatını kaybedenlerin sayısı ise 3 olarak kayıtlara geçti.

BU NOKTALARA DİKKAT

Karasu’nun ölüm kavşağı olarak adlandırılan bölgeleri ise istatistiklerde dikkat çekti. Karasu İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Karasu İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgelerinde en çok kaza yaşanan bölgelerin başında ise ölüm kavşakları yer aldı. Açıklanan verilere göre Limandere kavşağı ile Tepetarla ve ışıksız nokta olan Adatepe kavşağı arasında tam 16 trafik kazası meydana geldi. Kuyumculu kavşağında ise 9 kaza kayıtlara geçerken, Kocaali ve Karasu yolu üzerinde ise 6 kaza, mahalle yollarında da toplam 21 trafik kazası meydana geldi. Trafik kazalarında verilen ölü sayısı olay yerinde hayatını kaybedenleri kapsamaktadır. Hastaneye sevk edildikten sonra hayatını kaybedenler ise rakama dahil değildir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir