Ekonomi

Karasu’nun ürününü tatmalısınız

 

Kuzey Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Özgür Ali Uğur, Karasu’nun Paralı Mahallesi’nde üretilen ve tamamı mahalle halkının fındığı olan fındıkların Fundux markası ile raflarda yerini aldığını belirtti. Uğur, “Yerli ürünümüzün tadına mutlaka bakmalısınız” dedi.

 

GÖNÜLLÜLÜK ESASINDA

2013 yılında kurulan Kuzey Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Paralı Mahallesi’nde ilklere imza atmaya devam ediyor. Paralı Mahallesi’nde üreticilerle ve çiftçilerle birlik olarak üretilen Fundux adlı ürünün raflarda yerini aldığını belirten Kooperatif Başkanı Özgür Ali Uğur, “Bizler Kuzey Tarımsal Kalkınma Kooperatifi üyeleri olarak elimizden geldiğince geleceğimiz için yatırım yapıyoruz. Yaptığımız yatırımlar gönüllülük esasına dayanarak kadın- erkek, çoluk çocuk, yaşlı ile hep birlikte sahip çıkmaktayız. Kooperatifimizin gelişmesi için enerji harcamaktayız. Geçmişten bugüne devam eden kabuklu fındık alımı, gübre bayiliği, kabuklu fındık kurutma tesisi, toprak ve bitki bakımı için bilimsel desteklerimiz devam ediyor. İyi tarım ve UTZ sertifikasyon programları ile bütün ortaklarımıza üreticilerimize destek verme amacı ile yaptığımız çalışmalarımız kooperatifimiz ile iletişime geçen bütün Karasulu hemşerilerimiz için devam etmektedir” diye konuştu.

ÖĞRENCİLERE EĞİTİM VERİLİYOR

Raflarda yerini alan Fundux markalı ürüne talep olduğunu belirten Uğur, “Kooperatif olarak ürettiğimiz ürünlerimize değer katmak için çaba harcayan bütün üreticilerimizi bir arada birlik ve beraberlik içinde olması en büyük dileğimizdir. Kuzey Tarımsal Kalkınma Kooperatifi olarak işletme binamızın toplantı ve seminer salonumuzda zaman zaman ‘verimli fındık üretimini nasıl artırırız’ seminerleri düzenliyoruz. Ayrıca salonumuzda, 2020 yılında tüm dünyayı saran koronavirüs salgını nedeni ile oluşan yasaklarda ilkokul ve ortaokulu öğretiminde ki öğrencilerimize matematik ve İngilizce dersleri vermekteyiz. Bizlere destek veren başta ortaklarımız ve tüm fındık üreticilerimize sevgi ve saygılarımızı iletiyoruz” şeklinde açıklamada bulundu.