Spor

Karasu’nun rakipleri belli oldu

Karasu’nun rakipleri belli oldu

Geçtiğimiz sezon Süper Amatör Küme’de şampiyon olan ve Bölgesel Amatör Lig’de mücadele etme hakkı kazanan Karasuspor’un rakipleri belli oldu. Sarı-kırmızılı ekibin rakipleri Bursa, Yalova, Balıkesir ve Çanakkale’den oldu.

Zorlu rakipler

Bölgesel Amatör Lig’de rakipler belli oldu. Bu yıl Hendekspor ve Arifiye Kalaycıspor ile birlikte Sakarya’yı temsil edecek olan Karasuspor’un liginde Yalova, Bursa, Balıkesir ve Çanakkale’den takımlar yer alacak. Kura çekimine göre Karasu’nun il dışından rakipleri Bursa’dan Bursa Doğu Gücü FK, Görükle İpekspor, Mustafakemalpaşa BLD, Nilüfer Belediyespor, Yalova’dan Altınova Belediyepor, Yalova Yeşilovaspor, Balıkesir’den Balıkesir Büyükşehir Belediyespor, Bandırma Etispor, Burhaniye Belediyespor, Çanakkale’den Bigaspor, Yeni Çanspor olacak.

15 Ekim’de başlayacak

Bölgesel Amatör Lig müsabakaları 15 ekimde başlayacak. Takımların diğer rakiplerle mücadele ettiği kadar il içindeki rakipleri ile de yarışmak zorunda. Sakarya özelinde ligde bulunduğu sıralamaya bakmaksızın, il içindeki sıralamada ilk sırayı alan takım önümüzdeki yıl BAL’da oynamaya devam edecek. İl ikincisi olan takım Süper Amatör Küme’den gelen ikinci takımla eleme oynayacak. İl sonuncusu olan takım ise Süper Amatör Küme’ye düşecek. Bu durumun istisnası takımlardan birinin şampiyon olması durumunda gerçekleşecek.

Memnun değiliz

Verildikleri grupta çok uzak deplasmanlar bulunduğunu, bunun da maliyetleri artırdığını söyleyen Karasuspor Başkanı Hasan Özkan, daha yakın olan Batı Karadeniz grubunda yer almamalarının haksızlık olduğunu söyledi. Özkan, Balıkesir, Çanakkale gibi deplasmanların hem yönetim hem de oyuncular açısından yorucu olacağını ifade ederek, bu durumla ilgili düzenleme yapılması gerektiğini dile getirdi.

Onlar için de geçerli

Benzer durumun rakipleri için de geçerli olduğunu söyleyen Başkan Özkan, “Biz Çanakkale’ye giderken nasıl zorlanacaksak, Çanakkale ekibi de Karasu’ya gelirken benzer güçlüğü çekecek. Amatör takımların bütçeleri ve işleyişleri belli. Bu durumdaki ekiplere bu denli uzak deplasmanların yazılması düşündürücü. Futbol Federasyonu’nu bu konuda daha dikkatli olmaya davet ediyoruz” dedi.

 

Hasan Özkan, deplasmanların çok uzak olacağını ve takımı da yönetimi de yoracağını söyledi.