Sağlık

Çeşitli etkinlikler düzenlendi

Çeşitli etkinlikler düzenlendi

Dünya Lenfoma Farkındalık Günü ve Dünya Alzheimer Günü kapsamında Karasu İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından çeşitli etkinlikler düzenlendi. İlçe Sağlık Müdürlüğü Personelleri tarafından Karasu Aziziye Aile Sağlığı Merkezi ve Karasu Merkez Cami’de gerekli bilgilendirmeler yapılarak stant kurulup broşür dağıtıldı.

Vatandaşlar bilgilendirildi

Karasu İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından Dünya Lenfoma Farkındalık Günü ve Dünya Alzheimer Günü kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlendi. Karasu Aziziye Aile Sağlığı Merkezi’nde ve Karasu Merkez Cami’de stant kuruldu. Karasu İlçe Sağlık Müdürlüğü Personellerinden Eğitim Birim Sorumlusu Ebe Yeliz Ateş Mazlum, Sosyal Çalışmacı Nur Altınok, hemşire Nezir Gül ve Diş Hekimi Furkan Orhan Alzaymer, Lenfoma, Kadına Yönelik Şiddet konulu el broşürü dağıtarak bilgilendirmelerde bulundu.

Başkan Sarı’da katıldı

Osmanlı Cami Kur’an kursunda, Uzman Doktor Elif Ezirmik tarafından Halk Sağlığı Bakış Açısıyla Alzheimer Hastalığı konulu eğitim verildi. Eğitim esnasında Sosyal Çalışmacı Miraçnur Altınok ve Ebe Yeliz Ateş Mazlum’un canlandırma yaptığı ve Mini Mental Durum Testinin uygulandığı role play yapılarak farkındalık oluşturmak amaçlandı. Yapılan çeşitli etkinliklere Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı’da katılım sağladı. Alzaymer ve Lenfoma hakkında bilgi alan Başkan Sarı, Karasu İlçe Sağlık Müdürlüğü Personeline yapmış oldukları bilgilendirmeden ve çalışmalardan dolayı teşekkür etti.

 

Uzman Doktor Elif Ezirmik tarafından Halk Sağlığı Bakış Açısıyla Alzheimer Hastalığı konulu eğitim verildi.
Dünya Lenfoma Farkındalık Günü ve Dünya Alzheimer Günü kapsamında Karasu İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından çeşitli etkinlikler düzenlendi.