Spor

Karasu’da dur durak yok

Karasu’da dur durak yok

Geçtiğimiz sezon Süper Amatör Küme’de şampiyon olan ve Bölgesel Amatör Lig’de Sakarya’yı temsil etme hakkı kazanan Karasuspor, yeni sezon hazırlıklarını aralıksız sürdürüyor. İdmanları sıklaştıran sarı-kırmızılı ekip hazırlık maçlarında da gücünü deniyor.

Alaplı’yı konuk etti

Karasuspor Bölgesel Amatör Lig hazırlıklarını aralıksız sürdürüyor. Hafta içinde idmanlarını sıklaştıran sarı-kırmızılılar hafta içinde kendi sahasında Bölgesel Amatör Lig’de Zonguldak’ı temsil eden ekiplerden Alaplı Belediyespor’u konuk etti. Karasu Şehir Stadı’ndaki maçta neredeyse tüm oyuncularını deneyen sarı-kırmızılı takımın Antrenörü Serdar Ergelen, takımın gidişatından memnun olduğunu söyledi.

Eksikleri gördük

Bölgesel Amatör Lig’de mücadele eden Zonguldak temsilcisi ile dengeli bir oyun içinde mücadele eden Karasuspor ilk erken yediği golün ardından hızlı toparlandı ve rakibi üstünde baskı kurdu. Aradığı golü bulan sarı-kırmızılı ekip soyunma odasına 1-1’lik skorla gitti. Maçın ikinci yarısında Zonguldak temsilcisinin golüne engel olamayınca skor 1-2’ye geldi. Bu dakikadan sonra her iki takım da oyuncuları denemeye devam etti ve skordan ziyade oyuncuların denenmesi gündeme geldi. Maç da bu skorla tamamlandı.

Gidişattan memnunuz

Karasuspor’un Bölgesel Amatör Lig’de gerçekçi hedefler koyduklarını ifade eden Antrenör Serdar Ergelen, “Biz ayakları yere basan ve istikrarı önceleyen bir takım kuruyoruz. İdmanlarımızın yanı sıra gerçekleştirdiğimiz hazırlık maçlarında eksiklerimizi görme şansımız oluyor. Takımda uyumun iyi olduğunu ve kısa süre içinde takımımızın istenen seviyeye geleceğini söyleyebilirim” dedi.