Karasu’nun lobisi yok

 

Olağan basın açıklamasını gerçekleştiren MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, Karasu’nun bir imkanı daha yitirdiğini belirtti. Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nün Karasu’ya yapacağı tesisin Hendek’e yapımına karar verildiğini söyleyen Başkan Kara, “Lobi yapmazsak daha çok fırsat kaçırırız” ifadelerini kullandı.

 

FIRSAT KAÇTI

Pazartesi günü haftalık olağan basın açıklamasını gerçekleştiren MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, Karasu’nun bir imkanı daha yitirdiğini belirtti. Başkan Kara, “Bilindiği gibi Beşiktaş Jimnastik Kulübü geride kalan yıllar içinde Karasu’da yer tespiti yapmış, dönemin Kulüp Başkanı Fikret Orman, Karasu’da tesis yapımı için harekete geçeceklerini ifade etmiştir. Ancak geride kalan hafta Hendek’teki basın mensuplarından öğrendiğimize göre bu tesisin Hendek ilçesine kurulması kesinleşmiş ve Karasu bir imkanı daha yitirmiştir” dedi.

İLÇENİN KADERİ

Bu ve buna benzer fırsatlar Karasu’nun ayağına kadar gelmekte ve sonra da başkaları tarafından hayata geçirilmektedir” diyen MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, “Karasu’nun lobi ayağının zayıf olması ilçenin kaderini etkilemektedir. İlçe yöneticileri, ilçe içine kapanıp kalmak yerine dışa açılmalı, yatırım fırsat ve imkanlarının ilçeye kazandırılmasını sağlamalıdır. Aksi halde uzunca bir süre yol yapmakla, su getirmekle övünen yöneticiler olur çıkarız” şeklinde konuştu.

ZORUNLU ONAY

Açıklamasına devam eden Başkan Kara, “Bilindiği gibi ücretsiz mesajlaşma programı WhatsApp, yeni bir sözleşme öne sürmüş, kullanıcıların bilgilerini üçüncü şahıslarla paylaşmayı zorunlu onaylama istemiştir. Tüm sosyal medya araçları üzerinden bu uygulamanın protesto edilmesi ve hatta terk edilmesi ülke ve dünya gündemini işgal etmiştir. Bu oldukça demokratik bir haktır ve kullanıcıların da bu haklarını kullanmaları saygı duyulasıdır” diye belirtti.

KADERİN CİLVESİ

Sosyal medya uygulamalarının denetlenememesi üzerine Genel Başkanımız Bilge Lider Devlet Bahçeli’nin sosyal medya hesaplarını askıya almasını eleştirenlerin bugün mesajlaşma uygulamasını protesto etmesi de kaderin garip bir cilvesidir” diyen Kara, “Bir şeyi siz yapıyorsanız doğru, başkası yapıyorsa yanlış olarak değerlendirmek sadece sizin bakış açınızın yanlışlığını gösterir. Bilge Lider Devlet Bahçeli sosyal medya konusunda tepkisini göstermiş ve neticede yasal düzenleme gerçekleşmiştir. Ücretsiz mesajlaşma programı ile ilgili de sosyal medya kullanıcıları tepki vermiş ve nihayet şirket geri adım atmıştır” dedi.

BİLİNÇLİ AVCILIK

Karasu’nun gelir kaynakları arasında balıkçılık ve turizm önemli bir yer tutmaktadır” diyen Kara, “Bu iki unsur da deniz odaklıdır. Ancak son aylarda Karasu olta balıkçılarının da uğrak yeri haline gelmiştir. Ancak olta balıkçılığı yapan ve özellikle Karasu dışından gelen vatandaşlar bilinçli avcılığa teşvik edilmelidir. Zira kopan olta iğneleri deniz içinde ve kumsalda tehlikeye neden olmakta, yaz aylarında ayağına olta iğnesi batan vatandaşlar hastaneyi meşgul etmektedir. Olta balıkçılarının kendi dernekleri tarafından denetlenmesi, bir balıkçının en fazla kaç olta atabileceği, yanında kopan olta iğnelerini saklayacağı kabı olup olmadığı tespit edilmeli, kurallara uymayanların avlanmalarına da müsaade edilmemelidir” şeklinde açıklamasına devam etti.

NETİCELERİNE KATLANIRLAR

Başkan Kara, “Boğaziçi Üniversitesi’ne rektör olarak atanan Melih Bulu üzerinden yürütülen tartışmadır. Öğretim üyesi ve öğrencilerin bu noktadaki protesto ve eleştirileri bir noktaya kadar kabul edilebilir. Ancak konunun sürekli sıcak tutulması, ekranlara yansıtılması, provoke edildiği izlenimine neden olmaktadır. Boğaziçi’ne rektör atanması konusunun ikinci bir Gezi Olayları’na dönüşmesini bekleyenler olduğunu görmekteyiz. Bu noktada Türkiye Cumhuriyeti’nin çok daha titiz davranacağını ve krizlerden fırsat umanların neticelerine katlanmak zorunda kalacağını ifade etmek durumundayız” diye konuştu.

DERSLERİNİ ALIRLAR

Geçtiğimiz hafta Amerika Birleşik Devletleri’ndeki olayları medya aracılığı ile takip ettik” diyen Başkan Kara, “Bu olaylardan yola çıkarak Türkiye Cumhuriyeti’ne gönderme yapanları hayretle izliyoruz. Yaşanan olaylar üzerinden Türkiye’ye mesaj vermek isteyenler, aklında darbe göndermelerinde bulunanlar iyi niyetten uzak darbe seviciler, felaket tellallarıdır. Türkiye Cumhuriyeti, kurum ve kuralları tam işler halde olan, hiçbir baskı ve terör unsuru tarafından ele geçirilemeyen bir yapıdadır. Bunu test etmeye kalkanlar 15 Temmuz’da olduğu gibi yarın da derslerini alır” diyerek açıklamasını sonlandırdı.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.