Karasu

Eğitimciler can verdi

 

Pazartesi günü Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından kan bağışı kampanyası düzenlendi. Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan ve eğitimciler, Karasu Atatürk Bulvarı’nda kurulan Kızılay Mobil Kan Aracı’nda kovid-19 tedbirlerine dikkat ederek kan bağışında bulundu.

 

KANA İHTİYAÇ VAR

Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından pazartesi günü kan bağışı kampanyası düzenlendi. Düzenlenen kampanya kapsamında Karasulu eğitimciler ‘İyilik Kanımızda Var’ sloganıyla Türk Kızılayı’na kan bağışında bulundu. Kovid-19 salgını döneminde kan bağışında bulunmanın önemli olduğuna dikkat çeken Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, “Ülkemizin en köklü ve en önemli kurumlarından birisi olan Kızılay’a destek vermek amacı ile bir araya geldik. Kan vermede farkındalık ve topluma örnek olmak amacı ile kan bağışında bulunduk. Koronavirüs salgınından dolayı kan ihtiyacımız bu günlerde daha fazla. Her durumda yanımızda olan Kızılay Karasu Şubesine ve eğitim camiasına teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

HER ZAMAN DESTEK OLDULAR

Karasu İlçe Milli Eğitim camiasının daima kan bağışında bulunduğunu belirterek teşekkür eden Kızılay Karasu Şube Başkanı Adem Ekşi, “Biz Kızılay olarak Milli Eğitim camiasından her zaman destek gördük. İç içe bir bütün olarak çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Milli Eğitim aracılığıyla okul müdürlerimize ve öğrencilerimize ulaşarak kan vermenin önemini paylaştık. Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan’a, öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize bizlere vermiş oldukları desteklerden dolayı şükranlarımızı sunuyoruz” şeklinde açıklamalarda bulundu. Gülcan Elmalı

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir