EğitimKarasu

Karasu’nun çocukları elektrikli araba yapacak

 

Karasulu gençler Karasu Atatürk Anadolu Lisesi öncülüğünde elektrikli araba yapmaya hazırlanıyor. İlçedeki tüm okullardan öğrencilerin katılabileceği takım için son başvuru tarihi bu cuma.

 

ELEKTRİKLİ ARABA

Karasu Atatürk Anadolu Lisesi öncülüğünde elektrikli araç üretimi yapılacak. Teknofest Havacılık ve Uzay Teknolojisi Festivali kapsamında Tübitak Elektrikli Araba ve İHA yarışmaları düzenleniyor. Karasulu gençler açısından bir ilk olma özelliği taşıyan elektrikli araç için ekip oluşturuluyor. Öğrencilerin hayallerine yön vermeyi amaçlayan proje için afişler bastırıldı ve okullardan öğrencilerin başvuruları alınmaya başlandı.

 

SON GÜN CUMA

Projeye başvuruda bulunan öğrenciler arasında ilk anda eleme yapılması düşünülmüyor. İlçedeki tüm liselerden okulun teknoloji takımına öğrenci alınacak ve teknik şartnameye uygun olarak proje şekillendirilecek. Elektrikli aracın şeklinden tüm özelliklerine kadar katılımcı öğrenciler şekillendirecek. 2023 yılının ilk yarısında elektrikli araç ile Karasu sokaklarında deneme sürüşlerinin yapılması planlanıyor.