KarasuSiyaset

Karasu’nun adını kaç kere kullandın

 

MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, BMC arazisi hakkında açıklamada bulunan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün’e yüklendi. Kara, “Üstün ne zamandan beri Karasulunun yanında yer almaya başlamıştır. 3 dönem milletvekilliği yaptığı halde Karasu adını Meclis kürsüsünden kaç kez zikretmiştir?” dedi.

 

İKTİDAR RÜYASI

MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, haftalık olağan basın açıklamasında bulundu. Kara, geçtiğimiz hafta Karasu’ya gelen ve BMC arazisi hakkında açıklamada bulunan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün’e yüklendi. Başkan Münir Ali Kara, “Tribünlere oynamasını çok iyi bilen Üstün, BMC arazisinin Sakaryalılara devredilmesi gerektiğini ifade etmiş. İktidar rüyası gören Üstün, bir de meydan okur gibi iktidara geldiklerinde iktidara geldiklerinde o arazinin halka verileceğini ifade etmiş” ifadelerini kullandı.

 

SÖZLERİ YOK HÜKMÜNDE

Biz Ayhan Bey’i dün tanımadık” diyen Başkan Kara, “ ‘Termik santral mutlaka kurulmalıdır ve mutlaka Karasu’ya kurulmalıdır’ iddiası ile yola çıkan Üstün, ne zamandan beri Karasulunun yanında yer almaya başlamıştır. Hayatı boyunca kaç kez Karasu’nun lehine bir karara imza atmıştır? 3 dönem milletvekilliği yaptığı halde Karasu adını Meclis kürsüsünden kaç kez zikretmiştir? Yaptıkları yapacaklarının garantisi olanların yapmadıkları da yapmayacaklarının teminatıdır. Onun için Ayhan Sefer Üstün’ün Karasu ile ilgili tüm sözleri mutlak butlandır, yok hükmündedir” diye belirtti.

 

HAREKETE GEÇİLMELİ

Açıklamasına devam eden Kara, “Yaz ayları Karasu açısından her anlamda zor geçmekte, 65 bin kişi için planlanan şehir, yüzlerce bin kişiye hizmet vermektedir. Bu zorluğun en fazla hissedildiği kurum SEDAŞ’tır. SEDAŞ Karasu’da pek çok eve ve işyerine elektrik verememekte ve acz içinde kalmaktadır. Kurum içindeki aksaklıklar, müteahhitten kaynaklanan anlaşmazlıklar vatandaşı mağdur etmekte, yazın Karasu’ya gelip tatil yaşayanlar da Karasu’da kalıcı olarak yaşayanlar da yazı sıkıntılı geçirmektedir. Yaz aylarında işletmelerde elektrik kesintilerinden kaynaklanan gıda bozulmaları yaşanmakta, durum işletmeleri zora sokmaktadır. Bu durum için an kaybetmeden harekete geçilmeli ve her yıl yaşanan sorunların kangren haline dönüşmesinin önüne geçilmelidir” dedi.

 

KALICI POLİTİKA

Artan girdi maliyetleri dolayısıyla fındık üreticilerimiz son yıllarda olmadığı kadar güç şartlarda bahçeleri ile ilgilenmektedir” diyerek açıklamasını sürdüren Başkan Münir Ali Kara, “Pek çok vatandaşımızın gübre atamadığı gerçeği gün gibi ortadadır. Fındık gibi ülkemiz için stratejik öneme sahip ürünün kaderine terk edilmesi kabul edilemez. Bu noktada kalıcı ve kararlı bir fındık politikası geliştirilmeli, yerli, milli ve üreticimizin kuruluşu olan Fiskobirlik’in belirleyici konuma geri getirilmesi gerekmektedir. Bu hassasiyet ürettiğimiz ürünü pazarlama ve dünyada söz sahibi olmayı da beraberinde getirecektir” sözlerini kullandı.

 

UMUT VERİCİ GELİŞME

Başkan Münir Ali Kara, “Ekonomik krizin etkilerinin devam ettiği süreçte ilçemiz adına umut verici gelişmeler de yaşanmaktadır” dedi. Kara, “Son bir hafta içinde on civarında yeni işyerinin açılması ve yaz sezonu dolayısıyla yeni işyerlerinin açılması için hazırlıkların sürdürüldüğü gerçeği ilçemiz adına umut vericidir. Bu süreç içinde devlet kurumlarımızdan ve belediyemizde özellikle istihdam sağlayacak ve Karasu’nun marka değerine katkıda bulunacak esnafımıza gerekli kolaylığı göstermeleridir. Unutulmamalıdır ki, devlet millet için ne kadar önemliyse millet de devlet için o derece kıymetlidir. Vatandaşlarımız kıymetli olduklarını hissetmeli ve ekonomik krizin aşılması noktasında devlet millet el ele hareket etmelidir” diyerek açıklamasını sonlandırdı.