Karasulu karateciler kuşak atladı

 

Karasu Halk Eğitimi Merkezi ile Karasu Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü öğrencileri karate kuşak imtihanında ter döktü. İmtihan sonunda 60 karateci bir üst kuşağa yükselmenin mutluluğunu yaşadı.

 

BİR ÜST KUŞAĞA YÜKSELDİLER

Karasu Halk Eğitimi Merkezi ile Karasu Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü karatecileri Karasu Kapalı Spor Salonu’nda yapılan kuşak terfi imtihanında ter döktü. Antrenör Şevki Abakoç, nezaretinde yapılan terfi imtihanı sonunda 20 sporcu turuncu kuşak, 5 sporcu yeşil kuşak, 10 sporcu mavi kuşak, 25 sporcu kahverengi kuşak alarak bir üst kuşağa yükselmenin sevincini yaşadı. Karasu Kapalı Spor Salonu’nda yapılan kuşak terfi töreninde Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Said Özkan, Karasu Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Kemal Ataç ile Kuzey Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Murat Işık sporculara belgelerini verdi.

SPORCULAR ÇİFT BELGE ALDI

Koronavirüs salgını sebebi ile sporculara belge töreni yapılamadığını belirten Antrenör Şevki Abakoç, “60 sporcumuz hiç durmadan azimli bir şekilde çalışarak gösterdiği performans sonunda bir üst kuşağa yükselmenin mutluluğunu yaşıyor. Karasu’da karatede büyük bir atılım yaptı. Bunu alınan madalyalar ve şampiyonluklar ortaya koyuyor. Çalışmalarımız hızla devam edecek. Öğrencilerimizin azimleri başarıya yansıyor bu da bizleri mutlu ediyor. Kuşak terfi töreninde bizleri yalnız bırakmayan değerli müdürlerimize ve kurum amirlerimize teşekkür ederiz” şeklinde açıklamalarda bulundu. Gülcan Elmalı