Spor

Karasulu Kaptan Yümnü ödülü kaptı

 

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Araştırma ve Teknoloji kulübü öğrencilerinin oluşturduğu ArTek-Hyperion takımı Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı’nın ve TÜBİTAK’ın birlikte hazırladığı Teknofest Uluslararası İnsansız Hava Aracı Yarışması’nda Döner Kanat kategorisinde mansiyon ödülü kazandı. Takımın kaptanlığını ise Karasulu Ömer Faruk Yümnü yaptı.

 

500 TAKIM BAŞVURDU

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı’nın ve TÜBİTAK’ın birlikte hazırladığı Teknofest Uluslararası İnsansız Hava Aracı Yarışması’na Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Araştırma ve Teknoloji kulübü öğrencileri de katıldı. ArTek-Hyperion Takım Kaptanı Ömer Faruk Yümnü, Döner Kanat kategorisinde mansiyon ödülü kazandıklarını belirtti. Uluslararası İnsansız Hava Aracı Yarışması’na bu sene yaklaşık 500 takımın başvurduğu öğrenildi. Finale kalan 137 takımdan 72 takım döner kanat kategorisinde katılırken 65 takım ise Sabit Kanat kategorisinden yer aldı.

EMEKLERİMİZİN KARŞILIĞI

Döner kanat kategorisinde 72 takım arasından özgün araç tasarımları ve gelişmiş görüntü işleme algoritmaları ile dikkat çeken ve Teknofest Uluslararası İnsansız Hava Aracı Yarışması’nda Döner Kanat kategorisinde mansiyon ödülü kazanan ArTek-Hyperion Takım Kaptanı Ömer Faruk Yümnü, “Takım arkadaşlarım Ahmed Burak Taş, Fatih Mutlu, Tarık Çelik, Berkay Dinler, İbrahim Yılmaz, İlyas Mert Ünal, Kadir Gezer ve Danışman Hocamız Murat Erhan Çimen ile birlikte ödülü kazanmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ayrıca merak eden ve hevesli gençlere, araştırmalarına ve çalışmalarına devam etmelerini tavsiye ediyoruz. Herkes bir gün emeklerinin karşılığını alacaktır” ifadelerini kullandı.