KarasuKocaaliSpor

Karasu’dan ikinci yarı provası

Karasu’dan ikinci yarı provası

Zeki Çakır’ın ailevi sorunlarından dolayı görevinden ayrılmasının ardından Karasuspor’un başına gelen Sadun Hoşbay takımı ikinci yarıya hazırlıyor. Sakaryaspor U 19 ile karşılaşan Karasuspor eksiklerini görme imkanı buldu.

 

Oyuncuları tanıyor

Süper Amatör Küme C Grubu’nda mücadele eden Karasuspor ikinci yarı hazırlıklarını sürdürüyor. Zeki Çakır’ın ayrılmasının ardından takımın başına gelen Sadun Hoşbay oyuncularını tanımak için her fırsatı değerlendiriyor. Ligin ilk yarısını lider tamamlayan sarı kırmızılılar, geçtiğimiz hafta Sakaryaspor U-19 ekibi ile dostluk maçı yaptı. Karasu Stadı’ndaki müsabakada Hoşbay oyuncularına sık sık uyarılarda bulundu ve genç oyunculara forma şansı verdi.

Skor avantajı

Müsabakanın başından itibaren etkili bir oyun ortaya koyan Karasuspor maçın ilk yarısında 2 gol buldu ve soyunma odasına bu skorla gidildi. Maçın ikinci yarısında genç oyucuları sahaya süren Sadun Hoşbay, her futbolcu ile ayrı ayrı ilgilendi. Skoru önemsemeden oyuna odaklanan Hoşbay, oyuncuların motivasyonunu yükseltmek için de mücadele etti. Müsabakanın ikinci yarısında Sakaryaspor U 19 ekibi 3 gol buldu ve maç 2-3 Sakaryaspor üstünlüğü ile sona erdi.

Hoşbay: Umutluyuz

Karasuspor’un Süper Amatör Küme C Grubu’nu lider bitirdiğini hatırlatan Antrenör Sadun Hoşbay, “İyi bir takıma sahibiz bu tarz müsabakalarda skor odaklı değil oyun odaklı bakıyoruz. Her geçen gün gelişmeye devam edeceğiz.  Transfer döneminde nokta atışlar yaparak yolumuza devam ediyoruz. Hedefimiz Karasuspor’u Bölgesel Amatör Lige yükseltmek bunun için var gücümüz ile çalışıyoruz” dedi.

Maçta zaman zaman tempo yükseldi.
Sadun Hoca genç oyuncuları sahaya sürdü.