Eğitim

Karasu’da tek e-Twinning ortaokulu

 

Karasu Namık Kemal İmam Hatip Ortaokulu yaptığı çalışmamalarla Karasu’nun göz bebeği olmaya devam ediyor. Sakarya’da e-Twinning Okulu etiketine sahip 34 okuldan biri olan Namık Kemal İmam Hatip Ortaokulu Sakarya’da Ortaokul kategorisinde bulunan 3 okuldan biri ve Karasu’da ilk ve tek e-Twinning etiketine sahip ortaokulu oldu.

 

16 FARKLI PROJE

Sakarya’da e-Twinning Okulu etiketine sahip 34 okuldan biri Karasu Namık Kemal İmam Hatip Ortaokulu, Sakarya’da ortaokul kategorisinde bulunan 3 okuldan biri ve Karasu’da ilk ve tek e-Twinning ortaokulu olmaya hak kazandı. 16 farklı kategoriyle e-Twinning projesine katılan ortaokul projelerini açıkladı. Proje koordinatörlerinden Erhan Bal tarafından ‘Math Game Workshops’, ‘The Race Agaınıst Extınctıon’, ‘A Wonderful Journey’, ‘The Magıc Of Mathematıcs’, Gülten Kavas tarafından ‘I Learn Internet Safety-ı Protect My Future’, Aydın Bayrak tarafından ‘Hayattaki Bilim’, Nesrin Kayım Yıldırım tarafından ‘Our Colors And We’, Emin Savaş Eröz tarafından ‘Müzikteki Resim’, ‘Müzik Treni’, Irmak Eröz ve Emin Savaş Eröz tarafından ‘Kelimeler Okuyarak Büyür’, Fatih Aydemir tarafından ‘Eve Geri Dönüşümle Sağlığımız İçin Spor Yapıyorum’, Mehmet Hürdoğan Koç tarafından ‘Bilim Her Yerde’, Mehmet Çelik tarafından ‘Benim Dünyam Benim Masalım’, Cihan Gezgin tarafından ‘Sanatımı Öğreniyorum Kültürümü Yaşatıyorum’, Ekrem Coşkun tarafından ‘Öğrendim Yazdım Oynadım ve Şüheda Türkoğlu tarafından ‘Yaldız Kodlayarak Öğreniyorum’ projelerine imza atıldı.

TEK İMAM HATİP

Tek İmam Hatip Ortaokulu olmanın gururunu yaşadıklarını belirten Okul Müdürü Orhan Bülbül, “Okulumuz Karasu’da e-Twinning Okulu olarak tescillenen Karasu’da tek Ortaokul Sakarya’da tek İmam Hatip Ortaokuludur. Bu zor süreçte gerek uzaktan eğitimde olsun gerekse proje faaliyetlerinde üstün başarı elde ederek Milli Eğitim Bakanlığı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından onurlandırılan okulumuz her anlamda başarılarını arttırarak devam edecektir. Gecesini gündüzüne katarak emek veren çok değerli öğretmenlerimi, bize destek veren ve arkamızda olduklarını hissettiren İlçe Milli Eğitim Müdürümüze ve Kaymakamımıza gönülden teşekkür ediyoruz. Bu süreçte çocuklarının arkasında olan bize destek olan velilerime ayrıca teşekkür ediyorum. Okulumuz gerek atölyeleri, gerek yeni düzenleyeceğimiz ve çalışmalarına devam ettiğimiz yeni ortamları ile yüz yüze eğitimi büyük bir sabırsızlıkla beklemektedir. Namık Kemal İmam Hatip Ortaokulu yaptığı çalışmalarla ilçemizin göz bebeği olmaya devam edecektir” dedi. Gülcan Elmalı