Karasu

Karasu’da ilk hedefi, Gençlik Merkezi

Karasu’da ilk hedefi, Gençlik Merkezi

Geçtiğimiz günlerde Karasu Müftüsü olarak göreve başlayan Müftü Mehmet Çelebi, Karasu’da gerçekleştirmek istediği hedeflerinden biri olan Gençlik Merkezi için çalışmaların başladığını belirtti.

Çalışmalarımız başladı

Karasu’da gerçekleştirmek istediği hedefler hakkında bilgi veren Karasu Müftüsü Mehmet Çelebi, ilk hedefinin Gençlik Merkezi olduğunu belirtti. Çelebi, “İlçemize gençlerin rahat bir şekilde gelebileceği ve huzur bulacağı Gençlik Merkezi açmak için çalışmalarımıza başladık” dedi. İkinci hedefinin yeni bir müftülük binası olduğunu ifade eden Müftü Çelebi, “Müftülük dairesi çok küçük olduğu için ihtiyaçlara cevap veremiyor. Yeni Müftülük Binası için çalışmalarımız başladı. Daha verimli ve ulaşılabilir Müftülük Binası Karasu halkına daha iyi bir hizmet verebilir” ifadelerini kullandı.

Diyanet Kitap Kafe

Konuşmasına devam eden Karasu Müftüsü Mehmet Çelebi, “Planladığımız diğer hedeflerimiz arasında ‘Diyanet Kitap Kafe’nin’ açılması bulunuyor. Diyanet ve Türkiye Diyanet Vakfı yayınlarının tanıtıldığı ‘Diyanet Kitap Kafe’nin’ açılması ile ilgili mekan alışmalarına başladık. Bu mekanlara daha ziyade gençlerin gelmesini hedefliyoruz” şeklinde konuştu. Ardından Kur’an Kursu’nun inşaatı hakkında bilgi veren Müftü Mehmet Çelebi, “Kur’an Kursu inşaatımızın proje hazırlığı sırasında 17.020.320,00 TL maliyet hesaplaması yapıldı. Şuana kadar ise 7.0460979,75 TL harcama yapıldı” şeklinde yapıldı.

Binanın kaba inşaatı bitti

100 yataklı 4 katlı Karasu Merkez Yatılı Kız Kur’an Kursu inşaatına da hız verildiğini belirten Müftü Mehmet Çelebi, “Binanın kaba inşaatı bitti. İki kısımdan oluşan çatının, kremit olan kısmındaki çalışmalar tamamlandı. Çelik konstrüksiyon olan kısmında malzemeleri hazırlandı. Birkaç gün içerisinde montaj yapılacak. Hayırsever vatandaşlarımızın katkılarıyla inşaatımızın ince işçiliğinin yapılması ile ilgili firmalarla konuşuldu. Yüce Rabbimizin hayırda yarışın ayeti celilesinin verdiği heyecanla imkânı olan kardeşlerimizin Kur’an-ı Kerim’in okunacağı bu güzel Kur’an mektebine yardımlarını bekliyoruz” dedi.

 

Çelebi, “‘Diyanet Kitap Kafe’nin açılması ile ilgili mekan alışmalarına başladık” dedi.
Müftü Çelebi, “Karasu Merkez Yatılı Kız Kur’an Kursu inşaatımız için hayırsever vatandaşlarımızın yardımlarını bekliyoruz” dedi.