Spor

Karasu’da gol sesi yok (0-0)

Karasu’da gol sesi yok (0-0)

Bölgesel Amatör Küme’de Yalova Yeşilovaspor ile karşılaşan Karasuspor sahada 0-0’lık skorla ayrıldı. Geniş güvenlik önlemleri altında oynanan müsabaka büyük çekişmeye sahne oldu.

Güvenlik önlemleri

Ligin ilk devresinde oynanan müsabakanın olaylı geçmesinin ardından gözler Karasu’daki maça çevrilmişti. Taraftarın sosyal medya üzerinden yaşadığı sürtüşmelerin ardından güvenlik önlemleri artırıldı. Rakip takım taraftarı müsabakaya gelmezken, Karasu’ya çevik kuvvet ekipleri de getirildi. Bu denli geniş güvenlik önlemi alınmasının seyirci üstünde baskı oluşturduğunu söyleyen Karasuspor Başkanı Hasan Özkan, duruma tepki gösterdi.

Baskılı başladık

Karasu Şehir Stadı’nda oynanan müsabakaya taraftarın ilgisi de oldukça yoğundu. Maça etkili başlayan sarı-kırmızılı temsilcimiz oldu. Maçta, dakika 11’de Ömer’in vuruşuna Yeşilova kalecisi Emre güzel bir kurtarış yaparak gole izin vermedi. Dakika 37’de ise yine Ömer’in ceza sahası içerisinde düşürülmesine Hakem Kerim Çataklı devam işareti vererek seyirciden büyük tepki aldı. İlk yarı takımlar soyunma odasına 0-0’lık skorla gitti.

Maç durakladı

Dakikalar geçmesine rağmen bir türlü gelmeyen Karasuspor golü taraftarın da gerilmesine neden oldu. Karşılaşmamın 60. dakikasında seyircilerin sahaya su şişesi atmasının ardından oyun durdu. Bir anda ortamın gerilmesinin ardından müsabakanın hakemi soyunma odasına gitti. Taraftarların sakinleşmesi ve maçın güvenliğinin tesis edilmesinin ardından hakem heyeti yeniden sahaya döndü ve müsabakanın kalan dakikaları oynatıldı. Maç 0-0 sona erdi.

Saha: Karasu Şehir Stadı:
Skor: Karasuspor: 0-Yalova Yeşilova: 0
Hakemler: Kerim Çataklı, Gökhan Apaydın, Abdülkadir İleri
Karasuspor: Metehan, Ahmetcan (Muhammet), Sercan, Emir, Emre, Azizcan, Yunus, E.Berk (Berat), Ünal, Ömer (Adem), Ozan
Teknik Sorumlu: Serdar Ergelen
Yalova Yeşilovaspor: Emre, Habip (Yusuf Bulundu), Ertuğrul (İlker), Oğuz (Enes), Hakkı, Sergen, Ramazan, Doğan (Yusuf Sarohan), Uğur (Ömer), Onur, Hakan
Teknik Sorumlu: Yok