Karasu sahipsiz bırakıldı

 

İyi Parti Sakarya İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan Cuma günü Karasu’yu ziyaret etti. Karasu sahilinde erozyona uğrayan bölgeye de giden Kılıçaslan, “Karasu’da çok acı bir durum var. Buraya ne zaman önlem alınacak. Karasu’nun sahipsiz bırakıldığı apaçık ortada” dedi. 

 

ACI BİR DURUM

İyi Parti Sakarya İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan, İyi Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Sarıoğlu, il ve ilçe yönetimi, Karasu’da erozyona uğrayan sahili ziyaret etti. Başkan Kılıçaslan, “Plansız programsız yapılan inşaatlar, özellikle liman ve balıkçı barınağı için yapılan inşaatların sonucunda sahilimizin ne hale geldiğini görüyoruz. Çok acı bir durum var ve gerçekten çok üzgünüm. Deniz nerdeyse sahil yolunu almaya kadar gelmiş. Ne zaman önlem almayı planlıyorlar. Deniz evleri yutunca mı önlem alınacak. Karasu’da çok sıkıntılı bir durum var. Yetkililer herhalde bu konu ile ilgili mantıklı bir açıklama yapacaklardır. Ben Karasu’nun sahipsiz bırakıldığını düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

 

SAHİPSİZLİK YAKIŞMIYOR

Kılıçaslan, “Gördüklerim karşısında şoktayım. Bu iş daha da kötüye gidecek gibi duruyor. Karasu’ya sahip çıkacak insanların artık yönetime gelmesi gerektiğini düşünüyorum. Karasu’ya bu kadar sahipsizlik yakışmıyor. İnşallah önümüzdeki dönemde İyi Parti iktidara geldiği zaman bu tarz problemlerin yaşanamayacağını hepimiz göreceğiz. Bunun sözünü veriyoruz. Aslında bunlar bilerek yapılan işler. Çok iyi hesaplanmadan yapılan projelerin sonuçlarını görüyoruz. Olan oldu artık geri adım atılamaz ama şu pozisyonun hızlı bir şekilde düzelmesi lazım. İktidara sesleniyoruz gelsinler Karasu’nun içler acısı halini kendileri görsünler” şeklinde konuştu.

 

REKLAM ÇABASI

Sahil kısmında evi bulunan ve erozyonun tehdit ettiği ev sahibi olan Ali Çabuk ise, “Ülkemizde bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın anlayışı var. Karasu Belediyesi’nin ilk görevi Karasu içindeki eksikleri tamamlamak olmalı. Ama gelip sahili güzelleştirmeye çalışıyorlar. Kimseden bir beklentim olmadan kendi başımın çaresine baktım. Bu saatten sonra bir şey yaparlar ya da yapmazlar kendilerine kalmış bir şey. Ama bu duruma göz yumuyorlar. Anca gelip burada konuşuyorlar resim çekiyorlar sonra bırakıp gidiyorlar. Çareden çok reklam yapma çabaları var” ifadelerini kullandı. Bahar Kaya