Karasu

Karasu Limanı’na özel ziyaret

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) iştiraki olan Gümrük ve Turizm İşletmeleri A.Ş. Genel Müdürü Ömür Gebeş ile SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ, Karasu Liman Müdürü ve beraberindeki heyetle birlikte Karasu Limanı’nda incelemelerde bulundu.

 

PROJELER İNCELENDİ

Sakarya’nın dünyaya açılan kapısı konumunda olan Karasu Limanı, stratejik önemini ve dünya ticaretine yönelik katkısını her geçen gün artırıyor. Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Akgün Altuğ öncülüğünde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği iştiraki olan Gümrük ve Turizm İşletmeleri A.Ş. Genel Müdürü Ömür Gebeş, Karasu Limanı’nda incelemelerde bulundu. Karasu Liman Müdürü Gökçen Erdem tarafından yatırımlar, planlanan projeler, limanın sahip olduğu potansiyel hakkında detaylı bilgiler aktarılan ziyarette Gebeş, limanın stratejik öneminin gün geçtikçe daha da artıyor olmasının şehir açısından büyük bir fayda sağladığı ifade etti.

SAKARYA’NIN PARLAYAN YILDIZI

Karasu Limanı’nın bölgenin parlayan yıldızı olacağından emin olduklarını, üretim hacminin artırılarak limanın daha da işlevsel olmasının mümkün olacağını belirten Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ, “Karasu Limanımız şehrimiz ekonomisinin dünyaya ulaşacağı en önemli merkez olacaktır. Limanımızı çok daha verimli bir hale getirerek gelişmesini sağlamalıyız. Şehrimizdeki üretim olanaklarını ve çeşitlerini artırarak limanımızı desteklemeliyiz. Gelişmiş bir liman yatırımlar anlamında Sakarya’nın cazibe merkezi olmasına katkı sağlayacaktır. Limanımızın uluslararası taşımacılıktaki rolünü artırmaya yönelik çalışmalarımız devam ediyor” ifadelerini kullandı.

SAKARYA İÇİN BÜYÜK FIRSAT

Karasu Limanı çevresindeki yeni ulaşım yatırımları ile limanın çok daha kolay ulaşılabilen bir konuma geleceğini belirten Başkan Altuğ, “Karasu Limanı’mız şehrimiz ekonomisi için gerçek bir nimet. Yeter ki limanımızın verimli kullanılmasını ve bu şehre faydalı olmasını sağlayalım. Limana yakın bir mesafede bulunan ve destek verecek OSB’lerimiz olması lojistik açısından hem üreticimize hem de limanımıza oldukça fayda sağlayacak. Özellikle çevresinde devam eden yeni otoyol, demiryolu projeleri ile stratejik önemi oldukça fazla olacak. Ayrıca, Sakarya’nın dünya ticaretinde büyük rol almasında etkili olacak” şeklinde açıklamalarda bulundu. Gülcan Elmalı

 

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir