Spor

Karasu kuşak atladı

 

Gençlik ve Spor Karasu İlçe Müdürlüğü tarafından Cuma günü diploma ve kuşak takdim töreni düzenlendi. 60 sporcunun terfi ettiği ve bir üst kuşağa geçtiği törende 16 sporcu siyah kuşağa geçerek antrenör ve hakem olma hakkı kazandı.

 

SPORCULAR YALNIZ DEĞİLDİ

Karasu Spor Salonu’nda Gençlik ve Spor Karasu İlçe Müdürlüğü tarafından Cuma günü diploma ve kuşak takdim töreni düzenlendi. 60 sporcunun hazır bulunduğu törende Karasu Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Said Özkan, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Kemal Ataç, Karasu Kuzey Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Murat Işık, Gölköprü Mahallesi Muhtarı Ali Haldız ile veliler katılım sağladı. Sporcuların heyecanına eşlik eden Karasu ilçe protokolü sosyal mesafe kurallarına uygun bir şekilde sporcuları tebrik ederek onların başarısının Karasu’nun ismini her zaman Türkiye genelinde duyurduğunu ifade ederek tebrik etti.

16 SPORCU HAK KAZANDI

60 sporcunun bir üst kuşağına kavuştuğu törende 16 sporcu ise 4 yıllık emeklerinin sonunda siyah kuşağa geçerek 18 yaşında olduklarında antrenör ve hakem olma seviyesine ulaşmaya hak kazandı. Ayrıca Uluslar Arası Avrupa Dünya Hakemliği ve Antrenörlüğü olarak da devam edebilecek sporcular, Karasu’yu temsil etmeye devam edecek. Törende konuşma yapan Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Kemal Ataç, “Kasım ayında kuşak sınavı yapıldı. Ancak o dönemde belgelerini veremedik. Terfi ederek bir üst kuşağa geçen sporcularımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi. Said Özkan ise, genç sporcuların üzerinden desteklerini esirgemeyen velilere teşekkür etti ve sporcuların başarılarının devamını diledi. Gülcan Elmalı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir