Karasu

Karasu bunu hak etmiyor

 

SATSO Meclis Üyesi Hüseyin Yavuzyigit, BMC fabrika tesisinin sökülmesine ilişkin açıklamada bulundu. Yavuzyiğit, “BMC Savunma Sanayi projesinden vazgeçilmesi Karasu ekonomisine büyük darbe vurdu. Yeni yatırım bir an önce gelmeli” dedi.

 

YAPILAR SÖKÜLDÜ

13 Ocak 2019’da temelini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımıyla atılan Ethem Sancak ile Katarlıların sahibi olduğu BMC Savunma Sanayi Tesisi yapılarının taşınmasının yankıları devam ediyor. Ethem Sancak ve Talip Öztürk’e ait yüzde 50,1’lik hissenin Tosyalı Holding’e satılması ve onun da yatırımdan vazgeçmesi ile birlikte yapılar sökülmeye başlandı.

KANDIRILMIŞ OLDULAR

Sakarya Ticaret Odası (SATSO) Meclis Üyesi Hüseyin Yavuzyigit BMC fabrika tesisinin sökülmesine ilişkin yaptığı açıklamada, “Sayın Cumhurbaşkanımızın katılımıyla temel atma töreni yapılan BMC Savunma Sanayi, Karasu ve Sakarya için çok önemli bir projeydi. Yerel seçimler öncesi olmasına rağmen Karasu halkı projeyi sahiplendi, destek verdi. Ancak yeni sahibinin projeden vazgeçmesi ile iş umudu olan insanlar resmen kandırılmış oldu” dedi.

 

HAYAL KIRIKLIĞI OLMASIN

Yavuzyiğit bölgenin yatırıma uygun yer olduğunu belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: “Aldığımız bilgilere göre Akyazı’da faaliyetini sürdüren Asaş Alüminyumun Denizköy arazisinin tamamını alarak buraya büyük bir yatırım yapmak istiyormuş. Biz her zaman çevre kirliliği oluşturmayan yatırımların gelmesinden yanayız. İnşallah bu girişim de diğerleri gibi hayal kırıklığı yaratmaz. Çünkü Karasu bunu hak etmiyor.”