Karasu

Karasu’da buruk coşku

 

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 101. yıldönümü olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Karasu’da çelenk töreni ile kutlandı. Geçen yıl olduğu gibi bu yılda koronavirüs gölgesinde gerçekleşen 23 Nisan, törene katılan sayılı çocukla kutlandı.

 

BURUK KUTLAMA

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 101. yılı tüm yurtta olduğu gibi Karasu’da da koronavirüs salgını gölgesinde kutlandı. Cuma günü saat 10:00’da Karasu Kaymakamlık binası önünde düzenlenen çelenk töreniyle, Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan ve beraberindeki öğrenciler Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı. Sosyal mesafe ve salgın kurallarına dikkat edilen program İstiklal Marşı’nın okunmasıyla son buldu. Çok az sayıda çocuğun katıldığı çocuk bayramı, 2020 yılında olduğu gibi bu yılda koronavirüs gölgesinde buruk bir şekilde gerçekleştirildi.

BUGÜN ONLARIN GÜNÜ

Günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yapan Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, “Tarihimizin parlak sayfalarından biri olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 101. yıl dönümüne ulaşmış olmanın kıvanç ve mutluluğuyla bir kez daha 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlamanın coşkusunu yaşıyoruz. Bu çok özel gün, aydınlık geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımıza, gençlerimize, ülkemize ve millerimize kutlu olsun” dedi.

EGEMENLİK MİLLETİNDİR

Turhan, “Milletin bağımsızlığını yine milletin azim ve kararlılığı kurtaracaktır ve egemenlik kayıtsız şartsız milletindir, temel ilkeleri ile vatanın dört bir tarafının işgal edildiği, milletin yok olma eşiğine geldiği hayati bir dönemde Türk milletinin yeniden dirilişinin, şahlanışının timsalidir. Milli iradenin temsilcilerinin oluşturduğu Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı gün hem kurtuluş savaşımızı zafere götüren yolun başlangıcı hem de Türkiye Cumhuriyeti’nin müjdecisi olmuştur” ifadelerini kullandı.

GELECEĞİMİZİN IŞILTISI

Çocuklarımız, geleceğimizin güvencesidir” ifadelerini kullanan Turhan, “Çocuklarımızın gözlerindeki ışıltı, bizim aydınlık geleceğimizdir. Her şeyin en güzeline layık olan çocuklarımızın okuyan, anlayan, araştıran, düşünen, soran, sorgulayan, yenilikçi, bilimi ve teknolojiyi yararlı bir şekilde kullanan, milli ve manevi değerlerine bağlı, insan haklarına saygılı, evrensel insani değerleri tam olarak algılamış, kendine güvenen bireyler olarak yetiştiklerini gördükçe sevincimiz, coşkumuz, heyecanımız daha da artmaktadır” dedi. Gülcan Elmalı