Helvacı’dan 23 Nisan mesajı

 

Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle mesaj yayınladı. Helvacı, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Kurtuluş Savaşı’nı başlatan aziz milletimiz 23 Nisan 1920’de TBMM’nin açılışıyla bağımsızlığından ve milli egemenliğinden asla taviz vermeyeceğini bütün dünyaya ilan etmiştir” dedi.

 

ÇOCUKLARA ARMAĞAN

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajı yayınlayan Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı, “Tarihi kahramanlıklarla dolu bir millet olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 101’inci yıldönümü ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlamanın haklı gururunu hep birlikte yaşamaktayız. Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Kurtuluş Savaşı’nı başlatan aziz milletimiz 23 Nisan 1920’de TBMM’nin açılışıyla bağımsızlığından ve milli egemenliğinden asla taviz vermeyeceğini bütün dünyaya ilan etmiştir. 23 Nisan 1920 tarihi, egemenlik ilkesinin millet hayatına girdiği, birlik ve beraberlik duygusuyla güçlenen milli iradenin doğrudan yönetime katıldığı Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluş günü ve aynı zamanda tüm dünya çocuklarına bayram olarak armağan edilen, dünya üzerinde benzeri olmayan bir gündür” ifadelerini kullandı.

BAĞIMSIZ MÜCADELE

Helvacı, “Büyük önder, bağımsızlık mücadelemizin ve milli egemenliğimizin en önemli dönüm noktalarından biri olan Türkiye Büyük Millet Meclisimizin, kuruluş yıldönümü olan bu anlamlı günü çocuklarımıza armağan ederek onlara duyduğu güveni de göstermiştir. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın da, Atatürk’ün kendilerine duyduğu bu güvenden hareketle; ülkemizi sosyal, kültürel ve ekonomik olarak çok daha üst seviyelere taşıyacaklarına, milletimizi çağdaş medeniyet seviyesinin de üzerine çıkaracaklarına yürekten inanıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere Kurtuluş Savaşı’mızın tüm kahramanlarını, rahmet ve minnetle yad ediyorum. Bütün çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor, bu bayramın ülkemiz ve dünya çocuklarına mutluluklar getirmesi temennisiyle temiz, sevgi, iyilik ve başarılarla dolu yarınlar diliyorum” dedi.