Kara, Turan’a yüklendi

 

Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ndeki Şube Müdürlüğü atamasının sendikal baskıdan kaynaklandığını söyleyen MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan’a “Sendikal baskılardan uzak, siyasi bakış açısının tesiri altında kalmadan işinizi yapmanız herkesin beklentisidir. Lütfen bu beklentiye uygun davranınız” ifadelerini kullandı.

 

VEKALETEN ATAMA

Pazartesi günü basın açıklamasında bulunan MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, Şube Müdürlüğü atamasını gündeme aldı. Başkan Kara, “Sizlere daha önce de bahsettiğim bir konudan söz etmek istiyorum. Bilindiği gibi Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde Şube Müdürü olarak görev yapan Recep Sezer ve Ahmet Küçükyılmaz il dışında görevlendirilmiş bu iki isimden boşalan yerlere vekaleten atama yapılması gerekmiştir. Bu isimlerden Recep Sezer’in yerine gün kaybetmeden Enver Coştur alınmış, Ahmet Küçükyılmaz’dan boşalan şube müdürlüğü ise boş bırakılmıştır” diye konuştu.

CEVAP VERİLMEDİ

“Sakarya’nın 16 ilçesi arasında sadece Karasu’da Türk Eğitim Sendikası hakim sendika konumundadır” diyen Başkan Kara, “Koşullar bu şekildeyken Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde bir tane bile Türk Eğitim Sen üyesi şube müdürü bulunmamaktadır. Bu noktada yeterliliği tartışılmaz durumdaki Osman Aydın şube müdürlüğüne vekalet için başvuruda bulunmuştur. Prosedür gereği alınan dilekçe zaman kaybedilmeden Valilik Makamı’na gönderilmelidir. Ancak Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bu konuda gereğini yapmamış, Aydın tarafından verilen dilekçeye de cevap verme gereği duymamıştır” dedi.

YENİ GÖREVLENDİRME

Açıklamasına devam eden MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, “Osman Aydın’ın dilekçesinin Valilik’e neden gönderilmediğini sorduğu dilekçesine ise yetkisinde bulunmamasına rağmen İlçe Milli Eğitim Müdürü, “Size bulunduğunuz kurumda ihtiyacımız var” şeklinde yanıtlamıştır. Bu yanıtı yazma yetkilisi atama makamıyken İlçe Milli Eğitim Müdürü’nün yanıtlaması düşündürücüdür. Dahası bahsi geçen makama yeni bir ismin görevlendirildiği ve bu hafta içinde görevine başlayacağı da gelen duyumlar arasındadır” şeklinde konuştu.

SENDİKAL BASKI

Başkan Kara, “Daha enteresanı Özel Büro Müdürlüğü’ne vekalet ederken vekaletler arası geçiş yapıp İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlüğü’ne vekalet etmeye başlayan Enver Coştur’un yerine de yine Türk Eğitim Sen’li Adem Ekiz müracaatta bulunmuş ancak Ekiz de Osman Aydın ile aynı muameleyi görmüş, dilekçesine yanıt verme gereği duyulmamıştır. Tüm bu koşullar altında İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan tavrını gözden geçirmeli, eğitimci kimliğine uygun davranmalı ve hukuk kuralları içinde kalmaya gayret etmelidir. Sendikal baskılardan uzak, siyasi bakış açısının tesiri altında kalmadan işinizi yapmanız herkesin beklentisidir. Lütfen bu beklentiye uygun davranınız” sözlerini kullandı.

TEDBİRLER ALINMALI

Bilindiği gibi kırsal mahallelerdeki okullarımız yeni normal koşulları altında öğretime başladı” diyen Başkan Kara, “Okullarımızda yarımşar saat ders 10’ar dakika teneffüs uygulanıyor. Öğlen araları da kaldırılmış durumda. Bu şartlar altında okula giden öğrencilerimizin sağlıklı bir şekilde okullarına ulaşabilmesi için gerekli tedbirlerin alınması gerektiğini düşünüyoruz. Geçtiğimiz hafta kar yağışı sonrasında bazı köy okullarının yollarında bozukluk meydana geldiğini bu nedenle öğrencilerin okullarına ilk günden yürüyerek gitmek zorunda kaldığını öğrendik. Bu duruma Karasu Belediyesi ve Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin müdahale edeceğinden şüphemiz yoktur. Çocuklarımızın güvenli bir şekilde okullarına gitmesi temin edilmelidir” diye konuştu.

SÜREÇ SONA ERMEDİ

Koronavirüs etkisini gün geçtikçe kaybetse de süreç henüz sona ermemiştir” diyerek açıklamasına devam eden Kara, “Aşı çalışmalarının etkisi ile virüsün direnci kırılsa da tehlikenin tam manası ile ortadan kalktığını söylemek mümkün değildir. Bu süreç içinde var olma mücadelesi veren esnafımız da iyice yorulmuş ve herkesten daha güç şartlarda yaşam savaşı vermiştir. Koronavirüs tedbirlerinin 1 Mart’tan itibaren kademeli olarak gevşetileceği haberi esnaf için müjde olmuştur. Esnafımızın yeniden dükkanlarını açabilmesi için vaka sayılarının düşüşü şart koşulmaktadır. Bu koşullar altında vatandaşlarımızın yeni normal düzene geçebilmesi ve esnafımızın evine ekmek götürebilesi için daha duyarlı olmalı, maske mesafe ve temizlik kurallarına harfiyen uymalıdır” dedi.

FATURA KESME TELAŞI

Basına açıklamasına ülke gündemiyle devam eden Başkan Kara, “Gara’da gerçekleşen baskında 13 vatandaşımız hain terör örgütü tarafından katledilmiştir. Bu durumun siyasi yansımaları da farklı olmuştur. Şehitlerin cenazeleri kaldırılmadan yöneticileri suçlayanlar Türkiye’nin birliğine verdikleri zararın ya farkında değildir ya da birilerinin maşası olmaktan gurur duymaktadır. Pençe Kartal 2 operasyonu sonrasında yaşanan tablonun ardından Türkiye’nin tek ses olması, terör örgütü pkk’nın yok olması noktasında gönül birlikteliği yapması beklenirken, kendi içinde birlik sağlayamamış, fatura kesme telaşına düşmüş bir görüntü çizmesi ancak düşmanların hayal ettiği bir tutumdur. Hükümete ya da yöneticilere karşı olmak muhalefet olarak adlandırılabilir. Ancak devlete tavır almak hainliktir. Herkesi bulunduğu çizgiyi kontrol etmeye davet ediyoruz” diyerek açıklamasını sonlandırdı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.