Kara, Turan’a yüklendi

Siyaset - Şubat 22, 2021 18:46 A A

 

Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ndeki Şube Müdürlüğü atamasının sendikal baskıdan kaynaklandığını söyleyen MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan’a “Sendikal baskılardan uzak, siyasi bakış açısının tesiri altında kalmadan işinizi yapmanız herkesin beklentisidir. Lütfen bu beklentiye uygun davranınız” ifadelerini kullandı.

 

VEKALETEN ATAMA

Pazartesi günü basın açıklamasında bulunan MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, Şube Müdürlüğü atamasını gündeme aldı. Başkan Kara, “Sizlere daha önce de bahsettiğim bir konudan söz etmek istiyorum. Bilindiği gibi Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde Şube Müdürü olarak görev yapan Recep Sezer ve Ahmet Küçükyılmaz il dışında görevlendirilmiş bu iki isimden boşalan yerlere vekaleten atama yapılması gerekmiştir. Bu isimlerden Recep Sezer’in yerine gün kaybetmeden Enver Coştur alınmış, Ahmet Küçükyılmaz’dan boşalan şube müdürlüğü ise boş bırakılmıştır” diye konuştu.

CEVAP VERİLMEDİ

“Sakarya’nın 16 ilçesi arasında sadece Karasu’da Türk Eğitim Sendikası hakim sendika konumundadır” diyen Başkan Kara, “Koşullar bu şekildeyken Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde bir tane bile Türk Eğitim Sen üyesi şube müdürü bulunmamaktadır. Bu noktada yeterliliği tartışılmaz durumdaki Osman Aydın şube müdürlüğüne vekalet için başvuruda bulunmuştur. Prosedür gereği alınan dilekçe zaman kaybedilmeden Valilik Makamı’na gönderilmelidir. Ancak Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bu konuda gereğini yapmamış, Aydın tarafından verilen dilekçeye de cevap verme gereği duymamıştır” dedi.

YENİ GÖREVLENDİRME

Açıklamasına devam eden MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, “Osman Aydın’ın dilekçesinin Valilik’e neden gönderilmediğini sorduğu dilekçesine ise yetkisinde bulunmamasına rağmen İlçe Milli Eğitim Müdürü, “Size bulunduğunuz kurumda ihtiyacımız var” şeklinde yanıtlamıştır. Bu yanıtı yazma yetkilisi atama makamıyken İlçe Milli Eğitim Müdürü’nün yanıtlaması düşündürücüdür. Dahası bahsi geçen makama yeni bir ismin görevlendirildiği ve bu hafta içinde görevine başlayacağı da gelen duyumlar arasındadır” şeklinde konuştu.

SENDİKAL BASKI

Başkan Kara, “Daha enteresanı Özel Büro Müdürlüğü’ne vekalet ederken vekaletler arası geçiş yapıp İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlüğü’ne vekalet etmeye başlayan Enver Coştur’un yerine de yine Türk Eğitim Sen’li Adem Ekiz müracaatta bulunmuş ancak Ekiz de Osman Aydın ile aynı muameleyi görmüş, dilekçesine yanıt verme gereği duyulmamıştır. Tüm bu koşullar altında İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan tavrını gözden geçirmeli, eğitimci kimliğine uygun davranmalı ve hukuk kuralları içinde kalmaya gayret etmelidir. Sendikal baskılardan uzak, siyasi bakış açısının tesiri altında kalmadan işinizi yapmanız herkesin beklentisidir. Lütfen bu beklentiye uygun davranınız” sözlerini kullandı.

TEDBİRLER ALINMALI

Bilindiği gibi kırsal mahallelerdeki okullarımız yeni normal koşulları altında öğretime başladı” diyen Başkan Kara, “Okullarımızda yarımşar saat ders 10’ar dakika teneffüs uygulanıyor. Öğlen araları da kaldırılmış durumda. Bu şartlar altında okula giden öğrencilerimizin sağlıklı bir şekilde okullarına ulaşabilmesi için gerekli tedbirlerin alınması gerektiğini düşünüyoruz. Geçtiğimiz hafta kar yağışı sonrasında bazı köy okullarının yollarında bozukluk meydana geldiğini bu nedenle öğrencilerin okullarına ilk günden yürüyerek gitmek zorunda kaldığını öğrendik. Bu duruma Karasu Belediyesi ve Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin müdahale edeceğinden şüphemiz yoktur. Çocuklarımızın güvenli bir şekilde okullarına gitmesi temin edilmelidir” diye konuştu.

SÜREÇ SONA ERMEDİ

Koronavirüs etkisini gün geçtikçe kaybetse de süreç henüz sona ermemiştir” diyerek açıklamasına devam eden Kara, “Aşı çalışmalarının etkisi ile virüsün direnci kırılsa da tehlikenin tam manası ile ortadan kalktığını söylemek mümkün değildir. Bu süreç içinde var olma mücadelesi veren esnafımız da iyice yorulmuş ve herkesten daha güç şartlarda yaşam savaşı vermiştir. Koronavirüs tedbirlerinin 1 Mart’tan itibaren kademeli olarak gevşetileceği haberi esnaf için müjde olmuştur. Esnafımızın yeniden dükkanlarını açabilmesi için vaka sayılarının düşüşü şart koşulmaktadır. Bu koşullar altında vatandaşlarımızın yeni normal düzene geçebilmesi ve esnafımızın evine ekmek götürebilesi için daha duyarlı olmalı, maske mesafe ve temizlik kurallarına harfiyen uymalıdır” dedi.

FATURA KESME TELAŞI

Basına açıklamasına ülke gündemiyle devam eden Başkan Kara, “Gara’da gerçekleşen baskında 13 vatandaşımız hain terör örgütü tarafından katledilmiştir. Bu durumun siyasi yansımaları da farklı olmuştur. Şehitlerin cenazeleri kaldırılmadan yöneticileri suçlayanlar Türkiye’nin birliğine verdikleri zararın ya farkında değildir ya da birilerinin maşası olmaktan gurur duymaktadır. Pençe Kartal 2 operasyonu sonrasında yaşanan tablonun ardından Türkiye’nin tek ses olması, terör örgütü pkk’nın yok olması noktasında gönül birlikteliği yapması beklenirken, kendi içinde birlik sağlayamamış, fatura kesme telaşına düşmüş bir görüntü çizmesi ancak düşmanların hayal ettiği bir tutumdur. Hükümete ya da yöneticilere karşı olmak muhalefet olarak adlandırılabilir. Ancak devlete tavır almak hainliktir. Herkesi bulunduğu çizgiyi kontrol etmeye davet ediyoruz” diyerek açıklamasını sonlandırdı.

 

Bu haber 874 kez okundu.
Siyaset - 18:46 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Kadın insandır biz insanoğlu
    Haftalık basın açıklamasının büyük bir kısmını 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne ayıran MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, açıklamasını Neşet Ertaş’ın “Kadınlar insandır biz insanoğlu” sözleri ile noktaladı.   KADININ ÖNEMİ MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, haftalık basın açıklamasını gerçekleştirdi. “Kadın bir toplumun temek taşıdır” diyen Başkan Kara, “Dinen de örf […]
 • 02
  Amacımız şov yapmak değil
    Risk haritasında kırmızı renk ile çok riskli iller arasında yer alan Sakarya’nın normalleşme adımlarından faydalanması amacıyla İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi ile Karasu’da denetimler sıkılaştırıldı. Güvenlik güçleri ve sivil toplum kuruluşları tarafından yapılan denetimlere katılan Karasu Kaymakamı Helvacı, “Amacımız şov yapmak veya resim vermek değil” dedi.   HER GÜN DENETİM YAPILACAK Türkiye’de yerinde karar dönemi ile […]
 • 03
  Mercan’ı unutmadılar
    Karasu Limandere Mahallesi Muhtarı Sinan Erbaş ve Hayvancılık Kooperatifi Sakarya Bölge Birliği ve Ticaret Borsası Meclis Başkanı Recep Pulat, Karasu Kaymakamlığı görevinden Yalova Vali Yardımcılığı görevine atanan Aziz Mercan’ı makamında ziyaret etti.   Karasu Kaymakamlığı görevinden Yalova Vali Yardımcılığı görevine atanan Aziz Mercan’ı makamında ziyaret eden Karasu Limandere Mahallesi Muhtarı Sinan Erbaş ve Hayvancılık […]
 • 04
  Vadi tanıtılacak
    Büyükşehir Belediyesi tarafından Melen İsale Hattı üzerinde hayata geçirilen Melen Botanik Vadisi Projesi tanıtım törenine hazırlanıyor. Vadiyi ziyaret eden Başkan Ekrem Yüce, “Önümüzdeki günlerde projenin şehrimizin ekonomisine, istihdamına ve sosyal hayatına katacağı artıları konuşmak ve tanıtmak için bir program düzenleyeceğiz” dedi.   HAZIRLIK VAR Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Kocaali, Karasu ve Kaynarca […]
 • 05
  Koyun kendi bacağından
    Bir yılı aşkın süredir tüm dünyayı etkisi altına alıp deyimi yerinde ise insanlığın ayarlarının fabrika ayarlarına dönmesine neden olan salgın süreci, alınan tüm önlemlere ve yapılan müdahalelere rağmen etkisini artırarak devam ediyor. Hemen her gün ülkelere hatta ülkeler içerisindeki daha dar kapsamlı bölgelere göre kendisini değiştirmiş ve nasıl hareket ettiği kestirilemeyen yeni tip ve […]