Karasu

Araç yolda kaldı

 

Karasu Yassıgeçit İlkokulu öğrencilerini taşıyan okul servisi, kar yağışı sonrası buzlanmadan dolayı yolda kaldı. Olası bir tehlikenin önüne geçmek için öğrenciler araçtan indirildi. Buzlu yolun gazabına uğrayan minikler, düşe kalka okula gitti.

 

ZOR ANLAR YAŞANDI

Bir haftadır Karasu Yassıgeçit Mahallesi’ni etkisi altına alan kar yağışı sona erse de yerden kar kalkmadı. Yağış sonrası daralan yolda, yoğun buzlanma yaşandı. Sabahın erken saatlerinde okulun ilk gününde öğrencileri evinden alan okul servisi, yoğun buzlanmadan dolayı yolda kaldı. Öğrencilerin canını tehlikeye atmak istemeyen servis şoförü öğrencileri yürüyerek okula götürdü. Yoğun buzlanmadan dolayı yürümekte güçlük çeken öğrencilere mahalle sakileri ve Yassıgeçit Mahalle Muhtarı Türker Tetik de yardım etti.

50 SANTİMİ BULDU

Yassıgeçit Mahallesi’ne 40-50 santim kar yağdığını belirten Mahalle Muhtarı Türker Tetik, “Uzun süredir mahallemizde karla yoğun mücadele veriyoruz. Okulların başlayacağı Pazartesi günü yollar karlardan temizlendi fakat tuzlama çalışması geç yapıldı. Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından tuzlama çalışması Pazar gecesi yapılsaydı eğer öğrencilerimiz mağduriyet yaşamayacaktı. Yollarımız da sürekli olarak tuzlama çalışması yapılmalı. Yüksek kesimde olduğumuzdan dolayı yoğun buzlanma oluyor” dedi. Gülcan Elmalı

 

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir